Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az állam szinte teljesen "lelőtte" a fogászati ellátást?

Figyelt kérdés

Mennyire tartjátok indokoltnak

- a jelenlegi igazolt és feltételezett esetszám mellett

- azt, hogy mennyire leszűkítette a "sürgősség" fogalmát (pl. a fogmegtartó kezelések is hónapokra ugrottak (mire újra engedélyezik, sokaknak már esetleg késő lesz), és a fájdalom sem elég indok)

- a teljes magánszektorra is kiterjesztették


Hozzáteszem, iszonyat mázlim volt, nekem még betömték a fogam. De ha akárcsak egy nappal később kezd el fájni...



2020. márc. 18. 18:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%

Gondold már végig. Cseppfertőzéssel terjed. A fogászaton meg szájakban matatnak, ráadásul fogkezelés, fúrás közben nyálcseppek permeteződnek szerteszét.

Persze hogy indokolt a megszorítás.

2020. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
0%
A fogászati ellátásokat is egészségügyi dolgozok végzik. Kásler szeretne minél többet átirányitani a járványvédelemre. Aki nem dolgozhat a saját munkahelyén könnyebben vállal önkéntes munkát. Ennyi!
2020. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Most nem csak a fogászat működik így, hanem a teljes egészségügy.

Egyébként a fogászaton tudna a leg könnyebben terjedni.

2020. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
31%
Ha otthon maradsz 2 hétig, majd autóval bemész a fogászatra, teljes overállal, akkor miért ne kezelhetnének? Nem vagy beteg. :D. Meg lehet ezt oldani, ha akarja az ember.
2020. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
46%

Kásler... Van elég lélegeztetőgép, csak époen tegnap le kellett jelenteni azonnali hatállyal mennyi lélegezető és altatógép van, abból mennyit tudnak rendelkezésre bocsátani... Bármikor hívhatják őket, legyen elég ember.

A mai határozat meg azért van szerintem, laikusként, mert van, aki ennek ellenére dolgozott..


Az könnyne vírusozik, aki bem borzasztó fogfájdalommal ül otthon... Annak könnyű, ott a kesztyű, szájmaszk, normálisabbja eddig is abban dolgozott. Nyilván olvastátok, mi a sürgős...


Nyilván nem fogtöméssel, meg fogszabályzó felrakással mennének oda...


Szükség van intézkedésekre, de nem ilyen áron, mert nagyobb károkat okoznak. Én inkább elviselném a vírust, votam influenzás is, ez halál komoly, pedig minden előírást betratok, higiéniára maximálisan odafigyelek.

2020. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
63%

Egy lyukas fog is fájhat rettentően....... Ráadásul tönkreteszi a mellette levő fogakat is. Sőt ha 2 hónapig áll a fogorvos és nem mész el, akkor bizony lehet, hogy nem 1 fogat kell majd kihúzni.


Ha nekem b@$z0ttul fájna a fogam, nem érdekelne, hogy koronavirusos leszek...

2020. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
70%
De vannak olyan emberek is, akik pl fogszabályzó kezelés alatt állnak. Pl 2 hetente állítani kell rajta... Ha ezt nem teszik meg az egész állkapcsa és fogazata tönkre megy..... Aztán ha véget ér a járvány, ugyanúgy nem tudsz fogászatra menni, mert 1 év lesz a várakozási idő.. mert egyszerre fog menni annyi ember.
2020. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
49%

Mond meg nekik:

[link]


Amúgy én is így vagyok, tolja az egész fogsoromat. Nekem emiatt biztso, hogy újra fogszabályzó kell majd. De nyilván fizessem magamnak, szenvedjek méhmg két évet...


Általánosban volt nekem régen, pont a fogszabályzó húzás várhat... Nem áll vissza attól... Ha 1-2 hónap kimarad, sincs baj... Nem kell 1 év.


De vicc, maiket felsoroltak, nyilván sokan dolgiztak ezen felül is. Plusz szükség van rájuk és a géoneikre is!

2020. márc. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy a felsoroltak 90%-a nem is fogorvosra tartozik, hanem szájsebészetre. :) De az meg kórházi rendelés alatt van, ahova meg nem jutsz be, ha be is jutnál jelenleg szerintem több hónapos a váróidő, ráadásul beutaló is kell oda, amit csak a fogorvos adhat, aki persze csak sürgős esetet lát el. \o/ Hallelúja!


Egy fogorvoshoz az megy akinek lyukas a foga. Állkapocs töréssel nem a fogorvoshoz fogsz menni. :D. Vagy baleseti problémánál. Sőt. Ha hírtelen elkezd vérezni az egész szád akkor sem a fogorvoshoz mész... Hülyék ezek?

2020. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%
Mert maga a fogorvos nem végezhet, szájsebészeti beavatkozásokat. Ilyen pl a bölcsességfog eltávolítás az íny alól. Azt szájsebész teheti meg.
2020. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!