Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Min múlik az, hogy bölcsesség...

Min múlik az, hogy bölcsesség fogat műteni kell-e?

Figyelt kérdés

Két alsó fogam ínyig letört, egyiket jóformán alig látni.

Szégyenemre ez már évek óta így van, mert nagyon félek, de most elkezdett fájni az állkapcsom és a fülembe hasít a fájdalom.

Szájsebészeten kell indítanom, vagy egy magán fogorvos is kezdhet vele valamit?



2020. nov. 13. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Bölcsességfog szinte mindig szájsebészet. Ha ínyig letört, akkor pláne.
2020. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem van esély rá, hogy ki tudják húzni. Akár államiban is, de ha attól szorongsz, menj nyugodtan magánorvoshoz.
2020. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy röntgen úgyis kell, az fogja megmondani, hogyan áll a gyökerük.

Ha nagyon girbe-gurba, illetve ha a koronára nem lehet rendesen ráfogni, akkor szájseb.

Nekem kicsit látszódott ki, simán kihúzta a fogorvos, nem kellett szájsebre menni hozzá.

2020. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenképpen magánorvost kell keresnem, mert a körzeti nagyon orvosunk sajnos nagyon rossz.

Nagyon fájdalmas volt nektek az eltávolítása?

Illetve előtte okozott már panaszokat?

2020. nov. 13. 11:47
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

“Bölcsességfog szinte mindig szájsebészet”

Akkor én nagyon nagy tehetség lehetek, ha 100-ból 99 bölcsfogat kihúzok egy falusi körzetes rendelőben, 2 évvel az egyetem elvégzését követően. Épp tegnap szedtem ki egy “ínyig letörtet”, nem volt egy nagy szám. A felső bölcsfogak döntő többsége, de az alsó bölcsfogak nagy része is kihúzható fogorvos által.


Egyébként sok minden befolyásolja, és speciel önmagában, hogy már íny alá tört nem. A fog elhelyezkedése, hozzáférhető-e, mennyire van mögötte hely, alsó bölcsfognál az ideg elhelyezkedése, felsőnél az arcüreg. A fog gyökere: görbe, szétálló, vagy egyenes, kúpos? Előtört már, vagy mélyen íny alatt van? Nem mindegy. Szájsebészethez eleve beutaló kell, tehát mindenképpen fogja látni “mezei” fogorvos is, ő majd eldönti, hogy ki tudja-e szedni vagy sem. Azt aláírom, hogy nem mindenki olyan lelkes, mint én, aki nálunk elérhető szájsebész sajnos nem a legjobb szakember, így hamar el kellett sajátítanom a komplikáltabb foghúzások trükkjeit is, mindazonáltal mi pl kaptunk levelet, hogy ne küldjünk szakellátóhoz olyat, akit nem nagyon muszáj, mert a kórház így is túl van terhelve és akit lehet, vezényelnek covid osztályra.

2020. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5, nekem az első bölcsességfognál a fogász belepillantott a számba, nem rendesen megvizsgálva, szóval a pillantás szó szerinti, majd átküldött szájsebre. Adott beutalót, igaz, de utána mindig úgy mentem vissza, hogy sose volt (doki mondta, hogy nem kell futni a köröket, kezdhetek mindig ott).

Igaz, az utolsó fognál több okból váltottam magándokira, de ahhoz is olyanhoz járok, aki szájsebész is. Mert ott is ugyanúgy jártam, mint az sztk-ban, hogy a sima fogorvos közölte, hogy ezt biza műteni kell - majd a szájsebész kvázi simán kihúzta minden komplikáció nélkül.


Szóval nekem az a tapasztalatom (az évek alatt külön mindegyik foggal, több dokinál), hogy mindenképp szájsebész, a sima dokik akkor se állnak neki, ha amúgy megoldható lenne húzásaal. Erre írtam, amit írtam.

2020. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan keress orvost. Még a jövőhéten intézd el!!!!! Lehet utána már nem lesz fogászat, ha Kásler úgy dönt.
2020. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5/7

Köszönöm a választ.

Akkor is többnyire kihúzható, ha már nem látni?

Ilyenkor milyen módszer?

Cssk egyszerű íny vágással?

2020. nov. 13. 16:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha már nem látni akkor kihúzni nem igazán tudják. Normál fogorvos sok esetbe hozzá se nyúl, mert sokkal bonyolultabb dolog. Tegyük fel, hogy a fogorvos megpróbálja, de a gyökér beletörik, akkor mehetsz a szájsebészetre sürgősséggel, de lehet, hogy a covid miatt nincs is szájsebészet. :D Magán szájsebészt keress, ott megoldanak mindent.
2020. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem ennek egyszerűbb esettel is szájsebészhez küldtek. Idő spórolás érdekében (a járvány miatt) mindenképpen magán szájsebészhez mennék.
2020. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!