Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sebes lett a torkom a fogkefe...

Sebes lett a torkom a fogkefe nyelétől, kb mikorra múlik el?

Figyelt kérdés

Meghánytattam magam a fogkefémmel tegnap és mivel nagyon ideges voltam kissé agresszívan csináltam. Akkor még nem éreztem, csak kicsivel később, hogy borzalmasan fáj a torkom az egyik oldalon, alig bírok nyelni, és néha még egy kis vér ízt is érzek. Mit tudnék ezzel kezdeni? Vagy majd elmúlik magától?

17/l



2020. nov. 15. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Gargalizálj kamillateával, hétfőn pedig futás a gégészetre.

A hánytatással pedig azonnal hagyj fel.

2020. nov. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A saját, vagy a fiúd fogkeféje volt?

A hányatással meg állj le, mert kihullik a hajad, tönkremegy az immunrendszered, vitaminhiányod lép fel, gyomorfekélyt kapsz, szétrepedezik a körmöd, elcsúnyul a bőröd.


Kezdj el mozogni, és keress egészséges alternatívákat a hizlaló kaják helyett.

2020. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ennyire komoly lenne a helyzet, hogy a gégészetre kell mennem? Nem múlik el magától? Csak mert nem lenne jó ha kiderülne, mit csinálok.

A saját fogkefém volt amúgy.

Egyébként most is egészségesen eszem, szinte csak zöldséget és gyümölcsöt, néha főtt tojást, de már ezeket is muszáj kihánynom, mivel pajzsmirigybeteg vagyok és így is alig fogyok. Napi fél-egy órát futok, ennél többet nem is tudnék ilyen kevés energiával. Majd abbahagyom akkor, ha úgy nézek ki ahogy akarok.

2020. nov. 15. 11:37
 4/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
81%
Komolyan nem érted, hogy az nem természetes fogyási módszer, ha hánytatod magad? #2 már leírta, hogy mivel jár ez. Azt hozzátenném, hogy nekem nem is kéne ilyen barátnő, ha kiderülne valakiről...
2020. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hogy akarsz kinézni, de ez az út biztos nem oda vezet. Ha a tested nem kapjameg a megfelelő mennyiségű hasznos tápanyagokat (fehérje, zsír, szénhidrát, rostok, vitaminoj,nyomelemek) azvalóban meg fog látszódni a hajadon, (száraz, töredezett, hullik ki)a körmeiden (foltosodik, töredezik) a női ciklusodon (peteérésed nem lesz, mensi elmarad), az arcodon es bőrödön (arcod beesik, a bőröd száraz, ráncos lesz). Ezen az úton csak csúnya leszel. Én nem hiszem, hogy te így akarsz kinézni. Ahhoz, hogy szép legyél, kell izom, ami szépen, feszesen tartja a bőrt. Az izmoknak pedig kaja kell. Ha nem adsz elég tápanyagot a testednek, az izmaidat fogják először a sejtkeid megenni. Mert azokban van értékes tápanyag.
2020. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a hánytatás hülyeség, csak még több problémát okozol magadnak (mint látjuk, ezt is...). Ráadásul, ha hánytatod magad a gyógyszered sem tud felszívódni (ahogy semmilyen vitamin, tápananyag sem) !!! Egyáltalán szedsz gyógyszert? Ha kövér vagy és fáradt akkor gondolom alulműködsz, mint én. Az orvosodnak gyógyszert kellett felírnia és kb. 1-2 havonta ellenőriznie a pajzsmirigyhormonokat. Én is, meg több ismerősöm is csodásan lefogytunk csak a helyes gyógyszeradagtól, ami viszont nem egyik hétről a másikra hat! Ha meg nem elég a gyógyszer, emelni kell az adagját, de ezt úgyis megmondja majd az orvos ! Pajzsmirigybeteg akkor fog tudni fogyni, ha beállítva van a gyógyszere, ha még nincs beállítva, akkor ne reménykedj, + lehet kicsi fekvőtámasz, stb. is kellene, én speciel nem mozogtam semmit, csak a gyógyszerszedéstől fogytam kb. 65 kg-ről 58-ra. Neten rengeteg tipp van, keress rá. De a hánytatást be kell fejezni, mert mint írták, csak káros, és még a gyógyszered sem tud hatni!
2020. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szedek gyógyszert több mint 10 éve, és 2 havonta járok kontrollra hogy beállítsák az adagot. De lehet akkor elkezdek többet szedni
2020. nov. 15. 23:45
 8/8 anonim ***** válasza:

De ne kapkodj orvosi utasítás nélkül gyógyszert, mert túlműködtetheti a szívet is!!

Ha a vérvételi eredmények szerint most jó a TSH-d, és nem tudsz fogyni, annak más oka is lehet, valamilyen egyéb betegség a háttérben (pl. cukor). Lehet van egy gyulladt pajzsmirigyed is, az is gátolhatja a helyes beállítást. További orvosi kivizsgálások kellenének, elmondani a problémáidat. Nem össze-vissza kapkodni gyógyszert meg hánytatni magad meg istentudja milyen önveszélyes őrültségeket művelni.

2020. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!