Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőtt fogszabályzósok,...

Felnőtt fogszabályzósok, nektek mennyibe került a dolog a rendelőbe lépéstől a felrakásig és utána a havi aktívalas?

Figyelt kérdés
Mintavétel,kezelési terv,röntgenek,felrakás..
2010. aug. 11. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.Én most vagyok 20 éves,azért most rakattam fel mert mostanra lett rá ennyi pénzünk(sztk-sat nem akartam semmiképp),meg 1 éve esett ki az uccsó tejfogam=)Minden évben jártam a dokimhoz,és tudtuk hogy kelleni fog,sőt muszáj.tehát elmentem a tavaszi ellenőrzésre,úgy,hogy tuti,hogy most már bele lehet vágni.Megkaptam a tájékoztatást,hogy pontosan mi mennyi lesz,mi a menete...

Először kellett a mintát venni,az 2szer 3000Ft, majd gumigyűrűk a hátsó fogak között rést csinálni,ez volt 4000Ft.Panoráma röntgen+ sima röntgen 9000Ft.Majd kész lett a készülék,az 220.000Ft,1 hónapig fent volt,aztán 2 foghúzás 8000Ft,2 héttel később még 8000Ft a másik 2 fogra.Aztán kellett ívet cserélni az 19000Ft.Most utoljára voltam 2 hete,akkor kellett 8000Ft-ot fizetnem az ellenőrzésér+húzásért+szöcskecseréért.

1hét múlva megyek megint állítani rajta,az megint lesz 8ezer körül.és ez majd így megy 3hetente,meg ugye vmikor megint kell ívet cserélni,szal az megint lesz olyan 20ezer.Kb 7 hónapig lesz fent még(eddig 2 hónapja van fent) aztán a 2 éjszakaihoz a minta 6000Ft a készülék meg 110.000Ft.Utána meg 3havonta kell visszamenni ellenőriztetni,utána meg csak évente.Hát ennyi=) Nem olcsó,de inkább ennyiért csináltattam,mint valami sztk sintérnél(elég rosszakat hallani róluk,meg rokonok tapasztalatai se túl jók).Ja és amúgy egészségpénztári kártyával csináljuk a fizetést,tehát a 30%-a kb vissza fog jönni.ja meg felhelyezés előtt lett 2 fogam tömve,az volt 22 ezer.Hát ennyi=D

2010. aug. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, hogy én 13 voltam, mikor felrakták, de magándoki csinálta és 5 évig volt fent... azért ilyen sokáig, mert elvállalta úgy, hogy egy fogamat se húzza ki, pedig 3 másik dokinál is voltam előtte és ők 4-et akartak húzni.

Nekem a mintavételért, állításokért, egyéb apróságért nem kellett fizetnem, amikor kontrollra mentem, de előre meg volt beszélve, hogy 400e lesz az egész és ezt a pénzt az 5 év alatt részletekbe ki lehet fizetni. szóval minden alkalommal, amikor mentem vissza, hogy állítson rajta, vittem pénzt. (kb 2 hetente jártam, volt hogy hetente, volt hogy havonta, de az átlag a 2 hét volt)

jah, és felül és alul is volt, de az alsót 1,5 évvel később tette fel. amikor az 5 év után levette, az éjszakaiért se kellett külön fizetni.

21 L

2010. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a mintavételért és kezelési tervért nem kellett fizetnem, a 2 röntgen kb. 8 ezer volt, de ez 2 évvel ezelőtt volt. A fém fogszabályozóm 240 ezer volt a két fogívre, de ez is két évvel ezelőtti ár, azóta biztos, hogy drágább. Az állítás nekem 5 ezer ft és 4 hetente járok. Ez az ötezer fix ár, ha ívet cserél, ha néha leszedi a fogkövem, akkor is ennyi. Nem tudom, hogy az új pácienseknek is 5 ezer ft-e még, vagy nekik már több. Az éjszakai fogszabályozó és a mostani levétele majd még 25-25 ezer lesz a két fogsorra.
2010. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10:03-as!

Nem rendeződtek vissza a fogaid azóta? Nekem nem rég rakták fel, s négy fogamat is kihúzták. Több orvost is meglátogattam (magántól kezdve az sztk-sig) mind azt mondta hogy muzáj húzni, különben ha leveszik ugyanúgy visszaállnak... Szóval nem csináltunk semmit. Én ezért mentem bele abba hogy kihúzzanak fogakat.


Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2010. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11:21-es


a nagy probléma az volt kezdetben, hogy a szemfogaim fentebb voltak, és nem is volt hely nekik, ezt nagyon szépen rendbe hozta a doki, egyetlen aprócska baj van a fogsorommal: a jobb oldali 2-esem picit hátrébb van, de nem feltűnő, inkább csak a nyelvemmel érzem.

ja, és persze nyelvlökésés nyelésem van, ami miatt esélyes, hogy visszaállnak picit a fogak az eredeti helyükre, de már lassan 5 éve levették ezt a kínzóeszközt és csak ezzel a fránya 2-essel van a baj.

2010. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minifém készülékem van, ez volt 155 ezer (ez a két ív ára egyben -alsó, felső-)

A röntgen 8.000

A kezelési terv 20.000

Az aktiválás 2.000-6.000 Ft között van, attól függően, hogy mit csinál, és 2 hetente járok.


A vége szerintem olya 350-400 körül lesz.

2010. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!