Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Macerásabb bölcsesség foghúzás...

Macerásabb bölcsesség foghúzás után antibiotikum?

Figyelt kérdés

Szentkirályiban voltam szájsebészeten. Biztosra mentek előtte, önköltségesen kérettek 3D CT-t, hogy nem az idegnél van-e a fog.

Erőlködve, körözve és némi kettéfúrással, de sikerült, majd Augmentin Duo 875/125 mg-ot írt fel. A doktornő rendes volt, inkább a húzás volt kellemetlenebb.

Kicsit még bizonytalankodok. A fog, illetve a gyökér nem volt gennyes, cisztás, gyulladt stb., illetve annyiban, amennyire egy szuvas fog szokott. Nem fájt erősen a húzás előtt, de fájogatott.

Mennyire érdemes szerintetek szedni? A sok körözés, próbálkozás miatt írhatta fel, mert hogy jobban megviselte ott a szöveteket? A gyökerek egymás felé íveltek, kb mint a lábak pillangóüléskor, azért volt nehezebb.

(Most már ki is ment a lidokain, belül mélyen fáj, kb olyan érzés mint egy erősen beütött térdnél pl de nem kibírhatatlan)



2020. nov. 27. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Vágtak/varrtak vagy mély a seb ? A fertőzés miatt írták fel hogy ne legyen semmi baj. Utolag is begyulladhat a helye. Az orvos valószínű indokoltnak látta. Ha sokat kell ügyködni vele akkor van a fertőződésnek egy kockázata. Ennek pedig durvább következményei lehetnek mint annak hogy szeded a gyógyszert.
2020. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem volt vágás, csak amit feljebb írtam. Valószínűleg megviselte a szöveteket a sok körözés, feszítés. A fog szuvas volt, de "nyitottabb" volt, azaz volt lyuk rajta, nem durrant be, nem fájt nagyon, de kellemes se volt.

Este 10 után végül belázasodtam 38,1 fokra, úgyhogy valami tényleg lehet... Több óráig úgy volt, végül levittem Algopyrinnel pár óra után. Az antibiotikumot is elkezdtem szedni. Hajnalban eléggé fájt.

2020. nov. 28. 09:32
 3/3 anonim válasza:
Nem
2020. dec. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!