Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után normális hogy...

Foghúzás után normális hogy ennyire fáj?

Figyelt kérdés
Most húzták ki 1 óra fele a fogamat (9 óta vártam) a Szentkirályiba. Nem ajánlom senkinek, kínzás, ami ott folyik, 20percen keresztül rángatták a fogamat ameddig kijött. És azóta is fáj, de nagyon. Ez normális?:( sose húzták még ki fogamat, ezért nem tudom hogy ilyenkor mi van?:(

2020. dec. 1. 15:56
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Benuronom es cataflamom van itthon. Meg egy fel flector porom.
2020. dec. 1. 16:16
 12/28 anonim ***** válasza:

Ketodex. Illetve corsodil szajoblogeto.

Ha ez nem segít, akkor semmi.


Orvos írhat fel, Aktil nevezetű antibiotikumot. (Nekem azt írtak fel anno) ja és a corsodil itt is kötelező.

2020. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Ma meg nem oblithetem semmivel azt mondtak. Nem is merem:(
2020. dec. 1. 16:19
 14/28 anonim ***** válasza:

Értem. Nekem meg javasolták... osszehuzza a sebet, fertőtlenít. Direkt durvább beavatkozások után javasolt.


Esetleg tantumverdet lehet rá fújni, 2-3 fujas, mondjuk 3 óránként.

2020. dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
cataflam nagyon jó lesz. 4 óránként veheted be.
2020. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
69%

Foghúzás után szigorúan tilos öblögetni! Ez alól kivétel, ha direkt felírják, de ez maximum szájsebészeti beavatkozások után szokott előfordulni, amikor teljesen összevarrják a sebet. Nehogy öblögess bármivel is, mert kiöblíted vele a véralvadékot is és az amúgy is fájdalmas szitu mellé kapsz egy fogmedergyulladást. Fáj, büdös és újra orvos.


Mit értesz az alatt, hogy érezted, ahogy matatnak? Az érzéstelenítő a fájdalomérzetet kapcsolja csak ki, a nyomást, a matatást mindenképpen érezni fogod. Hogy időben ez mennyi volt, nem releváns, nem minden húzás egyszerű, meg eleve felmerül, hogy hogy jutott az a fog odáig, hogy húzni kellett.


Aki szerint meg a Szentkirályi kerülendő, mert “fogorvos tanoncok gyakorolnak”: egyrészről akinek ingyen kell és azonnal, annak ez jár. Másrészről vhogy nekik is meg kell tanulniuk, szerencsére vannak az országban olyan emberek, akik helyén kezelik a saját személyüket, nem tévesztik össze a tükörből visszapillantó illetőt Erzsébet királynővel és tudják, hogy más is hozzájuk nyúlhat, nem csak a Professzor Úr. Főleg, ha az illetőnek pénze sincs és kiváltképp, ha nem tud várni (és itt emeljük ki, hogy viszonylag ritka az a fog, ami egyik napról a másikra kerül húzandó állapotba, aki kivárja, míg szétrohad/elviselhetetlenné válik a fájdalom, az ne csodálkozzon, ha rákényszerül az ügyelet választására, egy jobb magánorvos a büdös életben nem fogad pláne idegeneket soron kívül, a körzeti fogorvostól pedig nem várható el, hogy szájsebészeti beavatkozásokat végezzen, ha esetleg komplikált lenne a húzás, kiváltképp, ha nincs is ilyen irányú végzettsége és persze el sem tudja számolni, abban a pillanatban, hogy megbont mondjuk egy varróanyagot, vagy még egy műszert a fogón kívül már ő fizeti a foghúzást, nem a tb és végképp nem a soron kívül beeső).


Ja igen, nyugodtan el lehet küldeni a p*csába, már hozzászoktam, hogy itt, ha az ember leírja a valóságot, de az nem korrelál az otthon megálmodott habcsókos tortával, akkor rohadjon meg, aki ilyesmit mert írni, mint én. Attól még tény marad, hogy egy leendő fogorvosnak vhol meg kell tanulnia , különben tömegével lennének azok a fogorvosok, akik diplomával ugyan, de mindenféle tudás nélkül praktizálnak. Előbbinél legalább van felügyelő szakorvos, utóbbinál nincs, mivel egy friss diplomával ott és úgy dolgozik az ember, ahol és ahogy akar, bmekkora is a tudása. Pl az imádott és egekig felszopott magánrendelők egy jó része (franchiseok) kifejezetten szívják magukba a frissen végzetteket, mert kicsi a bérigényük. Ott hagy az ember jó sok pénzt, hogy aztán egy remegő kezű kezdő izzadjon felette.

2020. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Az baj ha egy szal cigit elszivnek, baj lenne? Mar enyhul a fajdalmam, reggel 11ota nem gyujtottam ra egy szalra sem.
2020. dec. 1. 18:17
 18/28 anonim ***** válasza:
Baj lenne. Még 8-ig bírd azé ki.
2020. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták 3 napig nem lehet dohányozni (+tejterméket enni és öblögetni)
2020. dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Nekem azt hogy nap vegeig azert ne cigizzek, de most elszivtam egyet, nem lett kulonosebben bajom tole. Anyukam peldaul mikor huztak a fogat par eve, egybol ragyujtott, de en azert nem mertem meg nem is viszem tulzasba.
2020. dec. 1. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!