Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fogat mi okoz? Létezik,...

Lyukas fogat mi okoz? Létezik, hogy lyukas a fog, de nem fáj egyáltalán?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, lyukas néhány fogam. Most vettem észre, vagyis feltételezem, hogy az a baj. A tükörben láttam meg, de amúgy nem érzek fájdalmat.

Ilyen van? Akinek lyukas a foga, nem szokott fájni?

Olyasmi, mint ami ezen a képen van a bal oldalon:

[link]


El kell menni betömetni, vagy ha nem fáj, akkor nem muszáj?

Gondolom célszerű elmennem a fogorvoshoz.


Mitől alakul ki ez a jelenség? Fogat szoktam mosni, nem mindig tökéletesen, de amúgy szoktam minden nap többször. Fogszabályozóm van, annak biztos nincs köze hozzá.

Azok alapján, amit a neten olvastam, ez egy természetes folyamat.


Nekem a leghátsó foga(i)mon látható és kicsit előrébb 1-2 másikon is, főleg az egyiken.

23 éves vagyok, ha ez számít bármit is.



2020. dec. 10. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Majd fog fájni, ha nem mész el!
2020. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Létezik nekem így alakult ki mély szuvasodás. Annyit éreztem nem stimmel valami két fog között mindig beszorul valami és mintha lenne ott egy kus üreg ezért elmentem megnézetni. Rögtön észrevette a fogorvos és mikor felnyitotta mondta elég mély a szuvasodás. Két ülésben csinálta meg.Fel éve ezzel a fogammal semmi sem volt.Azt mondta a fogorvos az ínyben megtelephetnek a baktériumok, megtámadják a fogat ami belülről is romlásnak indulhat.
2020. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!