Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Implantátum beültetés utáni...

Implantátum beültetés utáni "idegen" érzés mikor múlik el?

Figyelt kérdés

10 napos még csak. A csavar teteje látszik ki az inyemből. Komoly fájdalmaim már nincsenek, de valami fura, bosszantó "idegentest" érzés van helyette, ami az őrületbe kerget. 🙈

Nehezen tudom bármihez is hasonlítani. Mint amikor szálka megy az ujjadba, és mivel tudod hogy nem odavaló, folymatosan ki akarod piszkálni 😅. Lehet hogy rossz hasonlat, de nehéz leirni az érzést. Folyton ott jár a nyelvem és késztetést érzek hogy piszkáljam, mert feszít, nyom, és mégis csak idegen dolog.

Ez mindenkinél ilyen? Túlparázom, vagy gond lehet vele? 🤔 El fog múlni?



2020. dec. 16. 20:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Oh, egyik kolléganőm most csináltat teljes alsó fogsort implantátummal. Ő is szenved, de még abban bízik, hogy ha elkészülnek a fogak is, akkor jobb lesz és végre tud rendesen enni. Hát akkor ne is reménykedjen?

Én se bízzák abban, hogy az implantátum jó lesz rágásra? Na most jól elkeseredtem.

2021. febr. 8. 09:33
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyedi genetikai adottság is, hogy kinek alkalmas az ínye illetve csontozata a fogbeültetésre. Nekem csontszövet is bevarrásra került és éreztem amikor a tű átment illetve kijött... Ez inkább az érzéstelenítés alacsonyabb szintjének tudható be, de amikor közölte a doki, hogy a cérna elszakadt a tehetetlen szenvedés fokozodott és igen, újra éreztem...

Szóval bízni lehet, mert azért csak van akinek jó, sok múlhat az orvos választáson, illetve a korrekt tájékoztatáson.

Én is bíztam, így ezt nem lehet elvenni senkitől, de ha nem gond majd kíváncsi lennék a tapasztalatára, mivel én nem nagyon találtam olyan esetet amikor teljes fogsort csináltat valaki, inkább az 1-2 a gyakoribb és érdekelne, hogy alakult. Sok sikert!!! :)

2021. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rendben, meg fogom írni hogy hogyan sikerült neki. Még 2 hónap mire bármit is tudok írni. De észben tartom.
2021. febr. 9. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!