Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos? Tömés? Gyökérkezelés...

Fogorvos? Tömés? Gyökérkezelés? Mit fognak csinálni a fogaimmal? (Többi lent)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és eddig nem foglalkoztam a fogaimmal ezért mostanra igencsak elromlottak.

Az első 2 fogam között van egy lyuk, picit már fekete is.

A felét megcsináltattam még 2 éve, így már pontosan nem emlékszem mit csináltak, csak arra hogy ordítottam a fájdalomtól.

Ha elmegyek fogorvoshoz, mit fognak vele csinálni? Mennyire fog fájni? Lehet érzéstelenítőt kérni?

A 4 hátsó fogam (nem a bölcsesség), már teljesen leamortizálódtak.

Nagyon nagy lyuk van bennük, barnák is.

És már nincs meg az a "fog alakja", teljesen az ínybe van ékelődve.

Ezt próbálták már betömni, de 2 hét alatt kiesett belőle a tömés.

Ezeket a fogaimat kihuzzák?

Úgy is kitudják húzni hogy már szinte az ínyemben van a fogam?

Ha nem húzzák akkor mit fognak vele csinálni?

Nagyon nagyon félek!!!


2020. dec. 21. 03:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvosod el fog küldeni egy panoráma röntgenre, ami megmutatja,

hogy melyik fogad milyen állapotban van kívül-belül, meg a gyökerek.


Aztán eldönti, hogy milyen sorrendben és milyen kezeléseket alkalmaz.

Egy pici szuri a fájdalomcsillapító, elzsibbad a műveleti terület,

nem érzel semmit.


Ügyes fogorvos képes kiépíteni a fogadat a gyökértömött, de még meglévő csonkra is. Az én orvosom úgy megcsinálta, hogy még 10 évig

nem megállta a helyét.


Ne szorongj!

Most kezdd el, mert 40 éves korodra egy fogad sem lesz.

2020. dec. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A panoráma röntgen hogyan zajlik?

Illetve ez a gyökértömött fogépítés micsoda?

Ja igen és belehet dugni a füled fülhallgatóval amiközben csinálja a fogad? Vagy nem?

Lehet lenyugtatna hogy nem hallom a sok "kütyü" hangját.

2020. dec. 21. 04:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól felszerelt magán fogorvosnak van önálló röntgengépe. A panoráma röntgen körbe mozog és így az egész fogsorról egyszerre csinál képet. Az egész művelet 3-5 percet tart. Nem kell bedugni a füled semmivel, mert nem hallod, mire kér az orvos (öblít stb.). Ha nem kell húzni, akkor is kapsz fájdalomcsillapító injekciót vékony tűvel, meg sem érzed. Ha gyökérkezelést kell végezni, akkor kiszedi a fogideget, betömi a gyökeret, a fogkoronáról lecsiszolja a tönkrement részeket stb. Ezt az egészet a fájdalomcsillapító mellett meg sem érzed.
2020. dec. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, én is ilyen voltam. Azt tanácsolom, hogy minél hamarabb kezdd el rendbe rakatni a fogaidat, amíg nem késő. Én is nagyon féltem a fogorvostól, aztán egy nagyon tündér doktornőhöz kerültem. Azóta nem félek :) Nem fog fájni, kapsz szurit, azt kb. meg sem érzed.. semmiség az egész, aztán szépen rendbe rakja ott a dolgokat! :)


26N

2020. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Suli fogorvoshoz fogok menni, nagymamám azt mondta borzasztó rosszul csinálja, de anya és unokatestvéreim pedig dicsérek.

Elég vegyes érzéseim vannak.

2020. dec. 21. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!