Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Zsibbadás, hasogató érzés...

Zsibbadás, hasogató érzés több fogban lehet foghúzás miatt?

Figyelt kérdés
Utóbbi 1 hónapban gyakran érzek zsibbadó, hasitó érzést több fogamban de ezek nem rossz fogak. Azt mondta a fogorvos lehet fogérzékenység is, de hiába használom a Sensodyne fogkrémet már 3 hete semmit se ér. 1 hónapja lett kihúzva egy rossz fogam és azóta kezdődött ez a probléma. Helye már szép de nagyon nehezen jött ki, alsó 6os rágófog. Múltheten megint ki kellett húzni egy 5ös felső fogam, azóta még jobban zsibbadnak a fogaim, elvileg több lyukas fogam nincs.

2020. dec. 21. 09:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért is gondolom, hogy nem fogérzékenység mert nem hideg vagy meleg után fáj hanem csak úgy magától mikor nem iszok, nem eszek. Sőt inkább mintha jó is lenne a hideg, hogy hűti a fogakat.
2020. dec. 21. 09:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Ugyanebben a helyzetben vagyok én is. 2 hete húzták ki műtéti úton a bal felső 4es fogam. Azóta minden nap a szomszédos fogakban és végig a fulemig érzek fájdalmakat ami enyhe és pillanatnyi. De a legidegesitobb hogy zsibbad az inyem fogam, és sokszor bele nyilalgat. Azt sem erősen mint a szuvas fog esetében de marha kellemetlen.

Édeset egyáltalán nem tudok enni de ha valamit azon az oldalon ragok akkor tuti érzem ezeket a dolgokat.

2020. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És sokszor spontán, ülök az ágyon nézem a tvt és egyszer csak elkezd hasogatni majd abba hagyja.. Nem tudom miért, én is gondoltam rá hogy nagy seb, a másik fog fognyaki része lehet a húzás miatt jobban elérhető és így hamarabb éri az inger az idegeket míg az íny teljesen vissza nem húzódik? Vagy passz.. De remélem nem kell ezt érezném hónapokig
2020. dec. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked amúgy bírja az edeset az a fogad ami a húzott mellett van?
2020. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem veszek észre édesnél fájdalmat, de bármit rágok érzékenyebb.
2020. dec. 21. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!