Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Otthonilag ki lehet szedni a...

Fiesta-chan kérdése:

Otthonilag ki lehet szedni a varratot az ínyből?

Figyelt kérdés

A barátom nemrég volt fogorvosnál ( szerdán ) és ki szeretné szedni a varratot.

Én nem javaslom neki, de a varrat annyira fáj neki hogy folyamatosan fájdalom csillapítókat szed, hol gyengébbeket, hol erősebbeket. ( Jövő hét szerdán kéne vissza mennie a dokihoz.)



2020. dec. 27. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem
2020. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom.
2020. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2020. dec. 27. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Plane ha meg faj is, nem. Olyan fordul elo, hogy mar felig kilokodott, es ha felul latszik egy oltes, elvagni, de nem kihuzni. Azert elvagni, hogy ne feszitsen.

De ilyen akkor volt nekem, mikor szepen gyogyult es ki volt felig lokodve. Ne barkacsoljon, ne bantsa.

2020. dec. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem.hinnem hogy a varrat miatt fajna annyira.
2020. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem többször volt varrat a számban. Tudom milyen idegesítő. De akkor sem szabad idő előtt kiszedni. Egy hetet bent kell maradjon. Ha annyira fáj hogy gyógyszer kell, akkor nem gyógyult még meg a seb. Akkor nem a varrat miatt fáj.

A varrat tud szúrni, viszketni, húzódni, de normál esetben nem okoz olyan fájdalmat hogy arra gyógyszert kelljen bevenni.

Inkább arra ügyeljen hogy ne piszkálja se nyelvvel, se ujjal, bármilyen bosszantó is. Mert elfertőződhet a seb. Na az viszont már tud fájni rendesen.

2020. dec. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindent szét/kilehet szedni. Kérdés, hogy mennyire professzionálisan :D
2020. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menjen ügyeletre. Ha nagyon fáj, az annak a jele, hogy valami nem stimmel. A varratot simán ki lehet szedni, de csak rontasz vele (valószínűleg sokat)
2020. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha korábban nem szedett ki varratot (azaz nem orvos / fogorvos), akkor ne a saját szájában otthon gyakorolja!
2020. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!