Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a helyes sorrend fogmosásnál?

Mi a helyes sorrend fogmosásnál?

Figyelt kérdés
Fogselymezni fogmosás előtt vagy után kell?

2021. jan. 4. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Előtt
2021. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
utána
2021. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most akkor mi van?😂😂 Mindkettőtöket zöldeztem, köszi
2021. jan. 4. 18:35
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
én fogmosás után szoktam selymezni, és a legvégén szájvíz
2021. jan. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Előtte, mivel a fogak közé beszoruló és ott bomló kajamaradékban elszaporodnak a baktériumok. Ha fogmosás előtt kifogselymezed azt a sok bacit, akkor utána a fogmosással ki is mosod a szádból. Viszont ha a fogmosás után szabadítod ki azt a sok baktériumot és mikroorganizmust a szádba, akkor felesleges volt fogat mosni, bent marad a sok baci.
2021. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, zöldeztem😄
2021. jan. 4. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan úgy van, ahogy az 5-ös válaszoló írja. Mindamellett a fogkrém hatóanyaga is akkor tud odamenni a fogaid közé, mindegy, hogy az egy ínygyulladásra való, vagy szuvasodást szeretnél megelőzni, ha már nincs ott semmi.
2021. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Most nèztem egy videót, fogorvos mondta:

“ logikus, ha fogmosás után fogselymezel, mert amit fogselyemmel kiszedsz ètelmaradékot,lepedéket azt a fogkefèvel visszasúrolod.”

Van benne valami :D maximum utàna ràmosol még egyet, de szerintem elég, ha öblögetsz:)

2021. jan. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most fogmosás előtt és után is csinálom. Úgy néz ki, a fogmosás előttinél fogok maradni, mivel az utáninak nem sok értelmét látom. Mindenkit hasznosoztam.
2021. jan. 12. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!