Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Február 1.-re kaptam időpontot...

Február 1.-re kaptam időpontot a fogorvoshoz, nagyon félek tuti hogy kell húzni 2 fogam. Mindegyiket felül de különböző oldalt. Egyszerre meg csinálja?

Figyelt kérdés

Illetve a gyökér kezelt fog és a nem gyökér kezelt fog húzása is ugyan olyan? Vagy amit már gyökér kezeltek az tuti nem fog fájni mert nem élő fog?

Már most gyomor görcsöm van, rá adásul új fogorvos van akinél még nem is voltam, nem tudom milyen.


2021. jan. 21. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha két különböző oldalon van, akkor két alkalommal csinálják meg. Nem jó a teljes arcot lezsibbasztani órákra. Nekem sajnos több fogamat húzták, nyugi, nem fogsz érezni semmit.
2021. jan. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Baratomnak egyszerre huztak kettőt, kb 15 perc elteressel. Magat a foghuzast nem fogod fajdalmasnak erezni, majd utana mikor megy ki az erzestelenito hatasa...

Egyél elotte bosegesen, mert utana ugysem kivanod.

Szerezz be Flector Rapidot, mar van kapszula formaban is nem csak por.

2021. jan. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg két külön időpontot fog javasolni az orvos, de ha valamiért mégsem, akkor te magad is kérheted azt, hogy ne egyszerre húzza ki mindkettőt, jogodban áll eldönteni.


Nincs különbség egy gyökérkezelt és egy nem gyökérkezelt fog húzása között, mindkettő ugyanolyan érzés.


Maga a húzás nem fog fájni, ne félj. Az egészben a érzéstelenítő szuri lesz a legkellemetlenebb, főleg amit a szájpadlás felől ad be. Ki lehet bírni, csak pár másodpercig tart, ezzel nyugtasd magad.

A húzas is kellemetlen picit, de ha nem gyulladt a fog, akkor éppenhogycsak érezni fogsz valamit, úgy elzsibbaszt a szuri. Ha mégis fájdalmat érzel, jelezd az orvosnak és kapsz még érzéstelenítőt. Egyébként pikk-pakk kint lesznek azok a rossz fogak, ne félj. :)


Húzás után viszont fog fájni a helye, fájdalomcsillapítóval készülj előre! Én a Flector granulátumot ajánlom, ez vényköteles, de a fogorvosod biztosan felírja neked. Másnap már nem fog fájni a helye sem. :)


Kitartást és gyors gyógyulást kívánok! :)

2021. jan. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En foghuzasnal nem ereztem semmit. Kettot huztak, de Nem egyszerre. Viszont az egyik mar gyulladt volt (erzett egy kis puklit az inynel), amit korabban gyokerkezeltek, vagyis ott a kornyeken valami, igy antibiot kaptam, 3 nappal kesobb mehettem vissza. Mielott megkaptam szurit, a doki bekente egy kis zsibbaszto zselevel az inyemet, igy kevesbe ereztem a szurast.

Nekem volt olyan szerencsem, hogy miutan kiment az erzestelenito, egyaltalan nem volt fajdalmam. A legrosszabb az egeszben az volt, hogy vigyazzak a verdugora, meg ne egyek par napig azon az oldalon. :D

2021. jan. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor lehet, hogy 4 napig is be lesz dagadva az arcod; pl normál méretűre vágott krumplik megevése pl egy krumplifőzelékben, paprikáskrumpliban, gondot okozhat. 4 napnál tovább asszem nem lesz bedagadva az arcod; de asszem pl lehet,hogy egy turmixgép akár adott esetben jól jönne, meg néhány joghurt, vagy az a répás fajta bébiétel (nemtom milyen márka, de a répás jóízű, nekem a borsós nem ízlett.)
2021. febr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!