Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lesz evés után mindig...

Miért lesz evés után mindig sokkal nagyobb lesz a hasam?

Figyelt kérdés
Ma is reggel felkeltem, teljesen lapos volt, ettem 2 apró kókuszgolyót és mér sokkal nagyobb volt, a súlyom pedig ugyanannyi volt. Az alakom nem is olyan hű de vékony, de elhízott sem vagyok. Ez normális vagy nem? Másoknak is van ilyen? És ha nem akkor mitől van és mit lehet vele tenni? (Normális válaszokat írjatok, kérlek!)

2015. febr. 8. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ételallergiától lehetsz puffadt. Kérdezd meg a dologról a házidokidat. Beutal vérvételre, és a végére jártok. Ezenkívül, gondolom, más betegségek is szóba jöhetnek, de ezekről én nem tudlak felvilágosítani.

Ahogy szóba jöhet az is, h teljesen egészséges vagy, csak elégedetlen a testeddel és emiatt fájdalmasnak élsz meg egy hétköznapi jelenséget. Ez a válasz talán elkeserítően vagy dühítően hangzik, ha számodra nem csak azt jelenti, hogy egészséges vagy és fellélegezhetsz, hanem azt is, hogy nincsen megoldás arra, hogy a hasadat zavaróan nagynak találod, és ez már így is marad.

Mérlegeld a dolgot: hogy nézne ki a hasad, ha elégedett lennél vele? Reális vagy irreális elvárás ez? Ennek felméréséhez ne fotókhoz hasonlítgasd magad, amiken a Ps csalhat, hanem a közvetlen környezetedből vett egy-két hús-vér emberhez, lehetőleg korod- meg alkatodbeliekhez.

Ha az derül ki, hogy egészséges vagy, de továbbra is zavar a dolog, gondolkodj el azon, h felkeress egy pszichológust, mert egy esetleges testképzavar nagy lavinává nőheti ki magát.

Bocsi, ha netalán messzire mentem, kicsit frusztráltnak tűnsz, de neten keresztül persze csak találgatni tudok. Szóval én javaslom előbb a háziorvost, aztán, ha kell, a lélekdokit. Minden jót!

2015. febr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ minden lehetőséget megfontolok :) Egészen biztosan nincs testkép zavarom, egyszerűen csak látom a tükörben, hogy reggel tök lapos hassal ébredek, 1 óra után reggelire megeszek egy tenyérnyi méretű melegszendvicset plusz egy narancsot, aztán már kétszer akkora és ennyitől is eltelve érzem magam. Ez eléggé frusztráló.
2015. febr. 11. 14:16
 3/3 anonim válasza:
szia hasonlo problemaval kuzok en is, es meg nem jottem ra, hogy mi lehet az oka, de szerintem az anyagcsere gyorsasagaban kell keresni a hibat... Fel kell gyorsitani azt, rengeteg vozet kell innk(amivel persze hasnlokeppen nagy a hasad, de hosszutavon ez segit) nyaron pl mikor folyton csak iszok es kevesebbet eszek akkor mindig tok lapos a hasam, csak telen a keves folyadekbevitel miatt lelassul az emesztes es ugymond felgyulemlik benned a bevitt kajaadag.... De en is csak tippelem...nem ertek hozza egyaltalan, csak ugyanez a problemam :/ 18/L
2015. márc. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!