Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Közel a 30hoz fogszabályzó?...

Közel a 30hoz fogszabályzó? Van még esélyem szép fogsorra így? Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Tiniként volt állandó fogszabim, viszont annyira utáltam hogy 1 év után leszedtem magamnak.

Picit segített,(kihúzták 2 fogam is felül, hogy jól helyezkedjenek) Én már akkor elégedett voltam az eredménnyel 1 év után, ezért is szedtem le idő előtt. Meg mert piszkáltak miatta osztalytarsak :(

Nemsokkal utána történt velem egy kis baleset, elájultam és letört az első fogam félig. (Igazából pont az első két felső fogam miatt volt fogszabályzóm, mert iszonyatosan kiálltak a gyerekkori hosszantartó ujjszopásom miatt)

Szóval letört a fogam félig, és felépítették (nem korona, a fél fogam megvan még, ahhoz építettek hozzá)

Akkor az az orvos azt mondta, hogy ezután már nem lehet fogszabályzóm. Belenyugodtam végülis.

Aztán azóta eltelt sok év, és legutóbb mikor voltam fogkőleszedésen egy másik doki azt mondta hogy lehet így is fogszabim, hogy a fele fogam nem "igazi" elől.

Még mindig kiáll, persze már nem annyira mint gyerekként, de kevés volt az az 1 év fogszabályzás neki, így utólag belegondolva. Nincs önbizalmam miatta. Nem lennék egy ronda nő, de a fogaim miatt úgy érzem magam. Közben lett férjem, gyerekem, ezért sem fogalkoztam vele, de egyre jobban fusztrál újra, hogy akkor miért voltam buta és miért szedtem le...

Elgondolkodtatott az orvos is, hogy talán még lehet így is, bár nem értem másik orvos miért mondta letörés-felépítés után, hogy nem.

Szeretnék újra, késő már nagyon? Mostmár nem érdekelne mások véleménye hogy drót van a számban, hiszen 1-2 év és szép fogsorom lehetne, amiről mindig is álmodtam.

Nincs nagyon sok pénzünk, hA sztk- által csináltatnám akkor mennyibe kerülhet? Csak felső, és valószínűleg állandó kéne. Köszönöm a válaszokat.


2021. febr. 3. 22:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Nem lesz olcsó.
2021. febr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ragasztva van a letört fogam.

De ha korona lenne és csak lecsiszolják az eredetieket, és arra teszik rá a koronát, akkor nem állna ki ugyanúgy? Hiszen a kiálló fogak megmaradnak.

A koronák milyen árban lennének?

És pl a fogszabályzásra esetleg részletfizetési lehetőség nincs?

2021. febr. 3. 23:21
 13/16 anonim ***** válasza:

Árakat mindig adott rendelőben tudsz megkérdezni. De nezd meg fogaszatok honlapját és hasonlítgass.


Koronákkal nyilván nem lehet bármilyen szögeltérést korrigálni. Mutasd meg egy fogorvosnak, ő meg fogja konzultálni egy fogtechnikussal, hogy mit lehet kihozni a te statuszodból.


De egyébként en is inkabb fogszabályoztatnék.

2021. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi A válaszokat :-)
2021. febr. 4. 17:42
 15/16 anonim ***** válasza:
Mehet a fogszabályozás, csak tájékoztasd az orvost (ha magától nem venné észre), h az adott frontfogad fel van építve, és ha lehet, ragassza magasra a bracketet.
2021. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tájékoztassa?

Kell ct, abbol nem latni??

2021. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!