Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma fogok először fogorvoshoz...

Ma fogok először fogorvoshoz menni, nagyon félek!?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még fogorvosnál, kivéve az iskolai fogászatokon, de nyilván ott nem csináltak semmit, meg eddig nekem még nem is volt rá szükségem. Csakhogy most már 2-3 napja fájogat az egyik fogam, tegnap pedig annyira fájt, hogy nem tudtam aludni, ma délutánra van időpontom, de nagyon félek.

Mennyire fáj az injekció? Hogyan küzdhetném le a félelmem?


2021. febr. 8. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg az injekció fájdalmas, de mivel a fájdalom szubjektív, csak azt tudom ajánlani, hogy nyugodj meg, mert minék jobban félsz, annál fájdalmasabb lesz. Nekem pl. minden egyes érzéstelenítő nagyon jó érzés volt, bár szerintem én sem vagyok normális. Maga a beavatkozás nem fáj, ha érzéstelenítve van.
2021. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell félned, a fogorvos pont abban fog segíteni, hogy ne legyenek fájdalmaid. Ha olyat csinál, kapsz érzéstelenítőt és utána már nem is fogsz érezni belőle semmit. A szuri egy kicsit kellemetlen, de nem kimondottan fájdalmas és gyorsan meg is van. Tényleg nincs okod félni, főleg ha jó fogorvoshoz mész.
2021. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na mi volt?
2021. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos azt kell mondanom, hogy nem volt alaptalan a félelmem. Eleve is meg voltam szeppenve, mikor odaértem, erre konkrétan kiosztott az orvos, hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen, hogy nem mentem korábban, mert több rossz fogam is van, természetesen mindezt egy lekezelő, pökhendi stílusban. Őszintén bevallom, picit elpityeredtem és tulajdonképp emiatt pedig Ő kinevetett. Ezután közölte velem, hogy most ki kell húzni az egyik fogam, amibe nem szerettem volna beleegyezni, mert 3 nap múlva tablófotózás lesz a suliban. Nagy nehezen felajánlott egy másik opciót, miszerint most csak egy gyógyszeres tömést tesz bele, 2 hét múlva visszamegyek és eldöntöm, hogy akkor kihúzatom, vagy folytatjuk a gyökérkezelést. Ami viszont iszonyatosan megnehezítette az egészet, hogy 3x adott érzéstelenítő injekciót, de azon kívül, hogy az lezsibbasztotta volna az egész arcom és szám, nem érzéstelenített semmit és a fúrást 100%-osan érezhettem. Én még életemben nem éreztem olyan fájdalmat. A kezelés végén egy irreálisan hatalmas összeget mondott, kifizettette velem a 3 injekciót is meg még valamit, de azt már nem tudom mi volt. Még szerencse, hogy volt nálam annyi pénz, pedig ez csak megérzés volt. Az utcára kiérve pedig egy kisebb pánikrohamom lett, mert megijedtem, hogy el fogok ájulni és akkor pedig nem fogok tudni hazamenni. Most már 2 óra eltelt, hogy hazaértem, de az államtól kezdve, a szám egész területe és az arcom teljes bal oldala hihetetlenül le van zsibbadva, konkrétan már fáj. Szó szerint nem tudok beszélni, ilyen állapotban holnap nem fogom tudni csinálni a sulit. Próbálok sokat pihenni, mert hülyén hangzik, de így van, ez most egy kisebb sokk volt számomra.
2021. febr. 8. 22:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt, de ez a fogorvos hibája, nem mind ilyen. Van aki normálisan is el tudta volna neked mondani ezeket. Az érzéstelenítő meg nem tudom miért nem hatott, főleg 3 után nem lett volna szabad érezned semmit. Ha van rá lehetőség, legközelebb menj máshoz.
2021. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 7 fogamat tömték és fúrták, egyszer sem kaptam érzéstelenítőt. Tudom, hogy mindenkinél máshol van a fájdalomküszöb, de azért ne túlozzunk, ennyire nem fájdalmas ez. Talán egy foghúzás érzéstelenítő nélkül fájdalmas tud lenni, de az egyebek nem nagyon.
2021. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd. Ha jól értem, ez egy magánfogorvos. Akkor viszont keress egy másikat, akiről jók az ismerőseid tapasztalatai, mert amit leírtál, az nem normális, külön-külön sem, nem hogy így együtt.

Ilyenkor adok hálát az Istennek, hogy normális fogorvost találtam.

(Én elhiszem, hogy fájt, nekem is volt érzéstelenítéssel is fájó kezelésem, meg érzéstelenítés nélküli fúrásom-tömésem is, nem egyforma még egy ember esetében sem.)

Hogy vagy azóta?

2021. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!