Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes fogtömés után...

Ideiglenes fogtömés után mikor lehet enni?

Figyelt kérdés
Illetve lehetséges, hogy kiesik? Kicsit felek tole ezert nagyon ovatos vagyok😅

2021. febr. 12. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Fogorvosodnak el kellett volna mondania.. de szerintem ha utánanézel ezt találod amit én:

“Ideiglenes tömés után mikor lehet enni?

Amíg a kezelés utáni érzéstelenítés tart, semmi esetre sem szabad enni. Első sorban azért, mert könnyen harapási sérülést okozhatunk magunknak a még érzéketlen területeken, másrészt bizonyos ideiglenes tömőanyagok kötése sem végleges a behelyezést követő pillanatban. Inni viszont nyugodtan lehet.

Amikor elmúlt az érzéstelenítés, vissza lehet térni a mindennapi szokásainkhoz, de néhány megkötéssel. Teljes erőből nem szabad rágni, harapni, illetve kerülni kell az olyan ételeket, amelyek kikezdhetik az ideiglenes tömést. A mogyoró tipikusan olyan étel, ami nagyon igénybe veszi az állkapcsot, főleg a fogakat, ezért ideiglenes fogtöméssel ajánlatos kihagyni, ahogyan a ragadós, tapadós ételeket, gumicukrot vagy vajkaramellát is.“

2021. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amint elmúlt az érzéstelenítő, ehetsz.
2021. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1 órát szokott nekem mondani a doki. Ha nincs érzéstelenítés.
2021. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Es ha volt érzéstelenítés es megis eszek akkor mi tortenik? 12 ota nem ettem es nagyon ehes vagyok:(
2021. febr. 12. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Próbálj meg úgy enni hogy ne érj hozzá a tömött fogadhoz.
2021. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fél órat mondott. Meg ne mossam most azon a részen a fogam ne hogy hamar kiessen a tömés. Hát én nem is ettem rajt igy is másnapra kiesett egy pici darab. Azt utánna éreztem hogy mozog a tömés. Csütörtök este ki is esett. Mondta a doki hogy kieshett. Csütörtök kell vissza mennem.
2021. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1 óra után simán lehet enni, ennyi idő alatt teljesen megköt az anyag..

Ha kiesik szólj a dokinak, és gyorsan tudja pótolni.

2021. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!