Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek egy fogorvosnak...

Szerintetek egy fogorvosnak lehet lyukas vagy tömött foga? Vagy ők mániákusan vigyáznak a fogaikra?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A gyerekek jelentős százalékának 10 éves korban már van lyukas foga. Szerinted közülük egy se választja a fogorvos pályát?

Viszont utána szerintem is vigyáznak a fogaikra. Részben mert pontosan tudják, mi a következménye, ha ezt nem teszik, másrészt pedig valószínűleg találnak olyan kollégát, akiben megbíznak.

2021. febr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. A fogszuvasodás sokszor genetikai dolog is, ha nagyon szorosan állnak, vagy nehezen elérhetők pl. a felső hátsó fogak, vagy a zománc genetikailag gyengébb.
2021. febr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne. Sőt, anyósom szerint (mindketten fogorvosok vagyunk) abból lesz a jó fogorvos, aki már "ült a másik oldalon", mivel így tudja elképzelni, hogy milyen érzés is ott csücsülni akár 1 órán keresztül is tátott szájjal, nem beszélve az esetleges kellemetlen beavatkozásokról.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne szégyen, ha fogorvosként valaki például állandóan fogkövesedik, mivel az tisztán a szájhigiénia függvénye.

2021. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak ezt sose mertem megkérdezni a fogdokimat. Meg ugye nem is láttam a fogait, mert maszkban van. De amúgy meddig lehet egészséges az ember foga? Ha naponta kétszer is mossa, gondolom 80 évesen akkor is elromlik.
2021. febr. 15. 09:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Volt hogy már rendesen hisztis voltam egy hosszúra nyúlt gyökérkezelés közben. Aztán mondta a dokim hogy megérti mit érzek, mert ő is szívből utálja amikor gyökérkezelik a fogát. Szóval tuti hogy ők is átesnek ezeken.

Sőt, nyilván sokuknak húzták már bölcsességfogát is fiatal korában. Biztos többen viseltek fogszabit is... Stb.

2021. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne. Nem voltam mindig fogorvos, nem tudtam 6 évesen (az első maradó fogaim megjelenésekor) még rendesen fogat mosni. Sőt, az egyik fogközöm azóta szuvasodott be, mióta fogorvos lettem (úgy látszik ott eggyel nagyobb fogköztisztító kefét kellett volna használnom).
2021. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, főleg a fogdokik válaszát. Lehet a táplálkozáson is múlik?
2021. febr. 15. 10:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze! Ha ragacsos édességeket eszel / főétkezések között nassolsz / szereted a cukros üdítőket, akkor sokkal könnyebben szuvasodnak a fogaid.
2021. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az mondjuk kiküszöbölhető napi 3 fogmosással. De gondolom ilyenkor alapból több Ca ürül ki az ember csontjaiból.
2021. febr. 15. 11:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Ismerősöm pont azért lett fogorvos, mert már gyerekkorában szenvedett a fogaival, és úgy döntött, hogy segíteni akar másoknak, hogy ők be szenvedjenek velük.
2021. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!