Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az alsó fogszabi tényleg...

Az alsó fogszabi tényleg jobban fáj?

Figyelt kérdés
Január végén kaptam felülre. 2-3 napig érzékeny volt, de tudtam enni és nem volt vészes. Mindenki ijeszteget, hogy majd az alsóval szenvedni fogok. Csütörtökön teszik fel.
2021. febr. 23. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Nem sokkal, de én (és más ismerőseim) jobb éreztük a nyomást. Nem is a fájdalom nagyobb, de hosszabb ideig tartott. Bár ez a fogaid helyzetétől is függ, szóval lehet mindenkinél változó. Sima fájdalomcsillapítót beveszel és hidd el, életet ment az első pár napban. Az evés inkább a húzósabb része. Nekem 2 hete tették fel és még mindig nehézkes az evés.
2021. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem az alsók egyáltalán nem csálék. Csak azért kapok, mert a felsők csálék és kicsit át lesz igazítva a helyzetük. és szeretné a dokim ha jó lenne a harapásom.

Ha nem csálék akkor nem fog fájni?

Jobbulást neked!

2021. febr. 23. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :D

Szerintem neked olyan lesz, mint a felső, ha nincs olyan rossz helyzetben. Nálam az alsó rosszabb passzban van/volt, így érthetőbb, hogy jobban fájt.

2021. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát sajnos szörnyű :( még a banánt is 10 percig nyammogom. A felsőn is volt ívcsere, most az is sajog. Meddig tart ez? konkrétan ha hozzáér a fogkefe visítani tudnék.

Ráadásul egy brekettet már sikeressen le is lazítottam, hétfőn mehetek visszarakatni:D

2021. febr. 26. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudok jó hírrel szolgálni (1 és 3. vagyok) Nekem több, mint 3 hete van fent és enni még így is nehéz. A hamburgert úgy ahogy van ki is lehet venni a listáról (ma próbáltam és nagyon nyom), de a többi azért viszonylag fájdalommentesen megy, csak kicsit furcsa, nyomás érzés van minden harapásnál. De ha nagyon akarok már kekszet is tudok enni csak kicsit több idő. 1,5 hét után lényegesen kevésbé fog fájni, ne aggódj.
2021. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) azt megkérdezhetem, hogy mikor leharapsz a te fogaid is elfednek valamennyit a brekettekből? :) mert én szerintem emiatt haraptam le az egyiket, pedig van harapásemelőm. (talán nem elég magas?)
2021. febr. 26. 23:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem,nekem direkt szólt is a fogorvos és mondta, hogy lehet furcsa lesz eleinte a harapásemelő, de amúgy én is ráharapnék. Így nekem valahogy úgy van, hogy nem éri. Mindenképp szólj erről, amikor visszamész javíttatni.
2021. febr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek és köszi a válaszokat :))
2021. febr. 26. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!