Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő ha az ínyemből...

Mi a teendő ha az ínyemből genny jön ki?

Figyelt kérdés
Már írtam múlt héten begyulladt a fog gyökerem, voltam is fogorvosnál aki csak elcseszte drága pénzért de s.o.s kellett mert duplájára dagadt az arcom. Szedem az augmentint szombatig, de fájt az ínyem be is van duzzadva és felette az arcomon van egy kemény csomó. És az ínyem meg kifakadt úgymond jön belőle a genny. A saját dokim csak áprilisban műt meg. Próbáltam hívni most de szerintem majd visszahív. Jó ez hogy kifakadt vagy ezzel mit fognak most csinálni?
2021. febr. 26. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
lenyeled
2021. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom èrezted, hogy a feszülès alàbb hagyott. Ha nem fakad ki, megmetszik hogy kijöjjön a gyenny. Tehát nem gáz, csak hamar ki kell szedni, mert a gyulladàs àllandó lesz.
2021. febr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen kezelést kaptál a fogorvostól, amivel elcseszte a helyzetet?


Az, hogy antibiotikumot kaptál, adekvát terápia. Ilyen esetben nagy valószínűséggel a foghúzás lesz a következő lépés, ha lehet az antibiotikum terápia közepén (de azt követően mindenképp), mert ilyen brutál gennyes gyulladt környezetben, ha lehet nem végzik el, orvosnak is és páciensnek is egyszerűbb, ha valamivel lejjebb megy a gyulladás a húzásig.

Antibiotikum mellett szedj valamilyen fájdalomcsillapítót is.

2021. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Leszedték a felépített fogamat és eukaliptusz olajat fecskendeztek a gyökerébe és lezárták
2021. febr. 26. 13:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Szedek cataflan v-t apranaxot
2021. febr. 26. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!