Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni folyamatos...

Mit lehet tenni folyamatos ínygyulladások/ kezdődő ínysorvadás ellen?

Figyelt kérdés
Ha a fogorvos kitisztítja ilyen "izével" akkor utána szar érzés de 1 ideig jó, de mindig kiújul, elektromos fogkefét, nyelvkaparót, szájvizet, vitamint is szedek meg minden, még a fogat roncsoló szokásaimról is leszoktam, de így is, nem jó ez 22 évesen :c Ezzel ellenbe fehérebb mint a fal azzal nincs gondom.
2021. márc. 5. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Egeszotsd még ki fogköztisztítással!

Ha zárt fogsorod van és ugyes vagy fogselyem, ha nincs szoros kontakt a fogaid kozott vagy picit rosszabb a kezugyesseged akkor fogköztisztító kefe. Szenely szerint én az utobbit javaslom. Ha mar van foginy visszahúzódás, ez az, amivel nagyon hatekonyan tudsz tisztitani, jócskán kesleltetve ezzel a fogkő kialakulasát.


Emellett parodontax mint terápiás fogkrém.

2021. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
paradontaxot használok, meg ilyen spéci cuccot heti 1x, fogkövem egyáltalán nincs, ellenben fogínyvérzésem igen, ha beleharapok egy szendvicsbe az piros lesz.
2021. márc. 5. 13:33
 3/10 anonim ***** válasza:
C-vitaminhiány
2021. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Leggyakrabban a nem tokeletes szajhigiene all a hatterben. Azaz a fognyaknal es a fogkozokben nem kielegito a fogtisztitas, igy allandoan marad lepedek, ami irritalni kepes az ínyt. Ezt leellenőrizheted, ha vasarolsz plakkfesto tablettat egy gyogyszertarban es fogmosás utan elragcsalod. Ahol megszinezi, ott maradt lepedék. Latom mennyire elkotelezett vagy, nem is az odaadásoddal van problema de gyakran elofordul, hogy akik foginyverzessel küzdenek, ovatoskodnak az inyszeleknel, hogy elkeruljek az ujabb verzest. Eppen ezert olyan fontos a fogkoztiaztito kefe, mert az olyan helyekre er el, ahova a fogkefe nem.


Ha ezen az ellenorzesen tul vagy es minden feher, (ÉS VALÓBAN NINCSEN MÉG ÍNY ALATTI FOGKÖVED SEM) akkor az elegtelen szajhigiene lehuzhato a listarol, szIsztemas okot kell keresni

Endokrin: menstruációs ciklushoz társuló, terhesség, diabetes

Dohányzás

C-vitamin hiány (bar manapsag igen nehez elérni, hogy barki is hianyt szenvedjen belőle egy átlag taplalkozas mellett)

Májbetegség

Vérzékenység (haemophylia)


Nyilvan ez utobbi 2 sulyos betegsegek, ezeknek nem csupán foginyverzes lesz a tunete, csak kiserojelenseg. Csak azt akarom mondani ezzel, hogy azért hirtelen ne lovald bele magadat egy sulyos betegsegbe, mert a foginyverzes hattereben szinte mindig a banalis lepedék áll.

2021. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-5000mg c vitamint beviszek+ami az ételekben van, meg egyéb vitaminokat, gyógyteákat, ajurvéda is.. Már voltam szájsebésznél fogorvosnál.. helyen, ilyen alapvető dolgokat tudok :|

Még pszichiátriát is megjártam nem e valami lelki nyűg miatt van, bár ekkor állkapocs fájdalommal is járt.

Cigit már letettem bár nem szívtam több évig rendszeresen, energiaitalt meg életembe ha 1-2x ittam.


Lepedéket meg kétlem, azzal a a micsodával aminek nem tudom a nevét a fogorvos mindig kitisztítja a számat, drágább mint 1 tömés :|

2021. márc. 5. 14:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Homokfúvó vagy mire gondolsz?
2021. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. Nem tudom, majd megkérdezem legközelebb. Havonta járok kontrollra, bár most nem tudom mi lesz a korlátozások miatt.
2021. márc. 5. 14:36
 8/10 anonim ***** válasza:
A lepedeket nem havonta kell leszedni a leheto legtokeletesebben hanem minden nap. Ha csak a fogorvosod tudja ezt megtenni neked, akkor itt lehet a gond. Vagy legalabbis azzal nem lehet takarozni, hogy de havonta biztos hogy csillivilli az első etkezesig.
2021. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs baj a fogmosásommal, fogorvos is megnézte hogy mosom
2021. márc. 5. 17:12
 10/10 anonim válasza:
Bár nekem "csak" ínygyulladás volt (elég durva, babavárás alatt), de a fogkőleszedés, Lacalut fogkrém+szájvíz valamint puha sörtés fogkefe segített...Igaz így is kb 3-4 hónap küzdelem volt, de szépen rendbe jött. Kitartás!
2021. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!