Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha ínygyulladás miatt meglazul...

Ha ínygyulladás miatt meglazult az egyik fogam, kezeléssel visszaerősíthető vagy annak már annyi?

Figyelt kérdés
Paradontax fogkrémet vettem rá, kókuszolajjal és Gingisollal kenem. Kismama vagyok szóval akármilyen gyógyszer nem jó most.

2018. júl. 23. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem is kell, az esetek nagy részében nincs szükség gyógyszerre, csak egy fogorvosra. A meglazult nagyon tág fogalom, ebből még bármi lehet, egy dolog viszont biztos: ha már a csont kezdett el pusztulni (amire van is nem kicsi esély, ha a fogad már mozog), azt nem lehet visszafordítani, csak megállítani. Ezen viszont nem a kókuszolaj fog segíteni, aminek semmiféle hatása nincs a fogágyra (kíváncsi is vagyok, honnan hallottad, hogy ez majd jó lesz), a Gingisol pedig inkább csak segíti az adekvát terápiát, de önmagában kevés. Menj el fogorvoshoz, mert a probléma megoldásának első és legfontosabb lépése a gyulladást kiváltó tényező felismerése és eliminálása, ezt követően a gyógyulás elősegítése például Gingisollal, majd pedig az elért állapot fenntartása megfelelő szájhigiéniával (jó fogmosási technikával), eszközökkel (megfelelő fogkefével és fogkrémmel - pl Parodontax) és rendszeres ellenőrzéssel.
2018. júl. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keress egy jó parodontológust, ők foglalkoznak ezzel.
2018. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!