Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat még tömés után is a fogam?

Fájhat még tömés után is a fogam?

Figyelt kérdés
Két napja fáj a fogam. Ma elmentem fogdokihoz. Betömte a fájós fogamat. Most hogy megy ki az injekció hatása, megint irtózatosan fáj. Ez normális?
2010. aug. 18. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, hogy irtózatosan, az nem hiszem. Nekem votl egyszer egy nagyon lyukas fogam, azt betömte, de azt mondta, nem biztos, nagyon reméli, hogy elég lesz, ha mégsem nyugszik meg és fáj meg lüktet, akkor mehetek gyökérkezelésre. De pár nap alatt megnyugodott.
2010. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem tudom a kérdésedre a választ, de én kérdeznék tőled, még pedig azt, hogy a fogtömésnél amit kaptál injekciót az fájt?

Hogy hogy adtak? Nekem még nagyon régen tömtek és akkor nem kaptam. Most megint van lyukas fogam , de az injekciótól mindennél jobban félek.

2010. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni. Ha kicsit lyukas a fogad, akkor nem muszáj, de ha sokat kell fúrni, akkor hidd el széthugyoznád a széket, injekció nélkül. Én is féltem, egy-két kis lyukhoz nem is kértem (fájt is amíg dolgozott) de egyszer mikor nem kértem mondta a doki, hogy oké, de ha fáj, akkor csak a bal kezemet emeljem fel, el ne rántsam a fejem, mert kifúrja az arcom. Ne modjam, hogy két per múlva a váróban ültem és vártam, hogy hasson az injekció. Azóta az a kedvenc részem.
2010. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fájhat pár napig, ha gyökértömést csináltak, akkor még 1-2 hétig is.


Az injekció nem fáj, nem kell tőle félni. Van olyan orvos, aki az injekció előtt még egy kis érzéstelenítő zselét is ken az ínyre.

2010. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ez ilyen...,főleg ha gyökértömés volt!
2010. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy irtózatosan fáj se a sima tömés, se a gyökértömés után nem normális. Talán ha holnapra elmúlik akkor, de ha nem menj vissza. Nekem is volt egy ilyen, én inkább kihuzattam és nem szenvedtem.
2010. aug. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondta a doki, hogy kellesz adni injekciót, de mondtam hogy nem kérek mert máskor is kibírtam anélkül. Aztán közölte hogy most nincs választás muszáj lesz, mert ha nem ad akkor "kiugrok a székből annyira fog fájni" hiába bírom a fájdalmat. Kicsit berezeltem, mert én is az injekciótól féltem mindig hogy az mennyire fájdalmas lehet.

Viszont kellemeset csalódtam, az injekciónál csak az fájt mikor beleszúrta. A fúrás viszont így csak nagyon kicsit fájt. Szerintem megéri az injekció és nem kell tőle félni.

Én például direkt nem néztem a tűt.

2010. aug. 18. 16:15
 8/9 anonim ***** válasza:

már baromira fáj a lyukas fogam, ezért hétfőn megyek tömetni. Eddig eszembe se jutott az injekció, de most rajtam van a cifra :D

Amúgy ,hogy fér hozzá a felső sorban a leghátsó foghoz a doki? nem alulról lyukas , hanem oldalról. Hát ahhoz, hogyan fér hozzá, hogy oldalról leghátsót fúrni, mikor én is csak úgy látom, ha két kézzel feszítem a számat?

Köszi a kérdésemre a válaszokat.

2010. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia! Ne félj az injekciótól. Tényleg csak kicsit fáj és akkor se annyira mintha anélkül fúrna a doki. Utána pedig a fúrás már abszolút kibírható.

És afelől is nyugodj meg, hogy szépen hozzá tudnak férni a felső fogsorban a hátsó fogakhoz is, nekem van olyan tömésem is. A fogdokiknak jó a kézügyességük, megtanították őket.

Köszönöm mindenkinek a kérdésemre a választ!

Jelentem: egy jó délutáni alvás után megszűnt a fájdalom. :)

2010. aug. 18. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!