Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál nagyon nagy a...

Fogorvosnál nagyon nagy a Covid-fertőződés veszélye?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve húzódik egy gyökérkezelésem, többször le kellett mondanom, eddig ideiglenes töméssel kibírtam, de az nemrég kiesett. Azóta néha fáj, főleg evés után. Kértem időpontot még akkor, amikor enyhébb volt a vírushelyzet, most a héten kéne mennem, de nagyon félek a Covid miatt. Fogorvosnál még maszkot sem lehet hordani, gyakorlatilag benne ülnék az előző betegek által kilehelt levegőben, ha csak egy tünetmentes fertőzött is volt előttem, tuti, hogy én is benyelem a vírust. Ráadásul dolgozni is kell járnom, másnak is átadhatom.


Mennyire valós ez a félelmem?



2021. márc. 10. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Alaptalan.
2021. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem alaptalan, de azért kicsi az esélye, és meddig akarod húzni? Döntened kell: a fertőzés kockázata vagy a fogad elvesztése.
2021. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly június óta járok havonta csinaltatni a fogaimat. A személyzet úgy be van öltözve hogy még sosem láttam az arcukat. A váróban mintig egy páciens van és minden beteg után fertőtlenítenek mindent. A levegőbe is fújnak valamit erre a célra.

Még sosem voltam covidos. Szerintem hamarabb elkaphatom a gyárban ahol dolgozom mint a fogászaton.

2021. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Igen, ha nem figyelnek.


Találtam egy fogászatot, ahol nagyon komolyan figyelnek, betegek közt cserélik a védőoverált, arcpajzs arcmaszk van rajtuk, és így is mondta a doki, hogy nem tudják 100%-osan biztosítani, hogy senki ne fertőződjön esetleg meg.

2021. márc. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A3asnak igaza van. Szerintem a munkahelyemen (ha többen vagytok és zárt térben) vagy egy szimpla bevásárlás során előbb elkaphatod mint egy fogászaton. Én sem voltam covidos és február eleje járok fogorvoshoz. Szinte minden héten egy alkalommal. És még egy két hónap tuti lesz mire végzek. Szóval én azt tanácsolom hogy járj el nyugodtan, főleg ha már fáj és problémás a helyzet. Ne félj ennyire a covidtol. Kitartást! Minden jót!
2021. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!