Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati híd hátrányai...

Fogászati híd hátrányai tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Voltam ma fogpotlas konzultacion. Alul hianyzik 2 fogam a bölcsességfog elott, erre ajanlotta az orvos a hidat, porcelán leplezéssel.

Na most elkezdtem utanaolvasgatni es durvanak tartom, h ehhez a 2 tartofogat is le kene csiszolni...

:(

Olvastam, h a hid ala szorulhat kajamaradek, ez igaz?

(En ezt a hidat ugy kepzelnem el, h szorosan illeszkedik az inyemhez es nem lesz ott rés)

Ezt hidat hány évente kell cserélni?

Ugyanugy tudok majd vele ragni, mint eredeti fogammal?

Milyen hátrányai vannak még?



2021. márc. 11. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy hídat, ha jól megcsinálnak, akkor 10-15 évig nem lesz vele gondod. Ételmaradék nem szorulhat alá csak, ha nem illeszkedik rendesen, ezért fontos, hogy az orvos és a fogtechnikus is jól csinálja meg. Sajnos ehhez le kell csiszolni a fogakat, ezt nem lehet elkerülni.
2021. márc. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"a hid ala szorulhat kajamaradek, ez igaz?"


Csak annyira, mint a fogközökbe. Ezért kell tisztítani fogselyemmel, ahogy a rendes fogakat is kell(ene).


"Ezt hidat hány évente kell cserélni?"


Ameddig bírja. 10-15 évet azért jellemzően eltart egy híd, ahogy fent írták.


"Ugyanugy tudok majd vele ragni, mint eredeti fogammal?"


Olyan soha nem lesz már, mint az eredeti fogad. Meg kell "akarni" szokni bármilyen új fogpótlást, de egy hidat azért nem nehéz megszokni.

2021. márc. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hídat nehéz volt megszokni, pedig nem vagyok egy nyavalygós, de utána már nekem olyan volt, mintha saját lenne.
2021. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. 28 eves a hidam a felso 4 fogamon ül, melyek csiszoltak, de nem gyokerkezeltek. Rovidesen csere lesz, mert ennyi ev utan vannak mar jobb hidak is- noha ez sem rossz, keramia stb- es mert erdekelne, okozott-e vmilyen gondot a szamban a tulhordasa.

Szoval nagyon sokaig eltarthat. Erzetre olyan, mintha a sajatom lenne.

2021. márc. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!