Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha (csak) ráharapásnál nagyon...

Ha (csak) ráharapásnál nagyon fáj a fog, akkor valószínűleg gyökérkezeltetni kell vagy lehet amiatt is, hogy csak lyukas?

Figyelt kérdés

Se hidegre, se melegre nem érzékeny, ha nyomogatom akkor se fáj, csupán ha ételre ráharapok, akkor viszont nagyon. Ilyen éles, benyílaló, pár másodpercig tartó fájdalom. Azt hallottam, ha már gyökérkezelni kell, akkor a fentebb említett tünetek is fent szoktak állni.


Tudom, menjek fogorvoshoz - megyek is, jövőhéten kérek időpontot, csak nagyon kíváncsi vagyok.


2021. márc. 14. 16:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és már hónapok óta fennálló a probléma, szóval nem "sima" fogfájás.
2021. márc. 14. 16:41
 2/5 alletta ***** válasza:
100%
röntgenezni ajánlatos az ilyen fogat, és utána eldönteni az orvosnak, milyen kezelést/beavatkozást javasol.
2021. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is Rtg ajánlatos és nem panoráma, mert esetleg azon nem látszik jól, hanemcsak azt az egy fogat.
2021. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem igazán erre voltam kíváncsi. A fogorvos biztos tudja majd mi a teendő. A kérdésem inkább arra irányult, hogy lehetséges-e hogy megúszom sima fogtöméssel. Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 14. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:
nem valószínű, hogy megúszod töméssel, mert ilyenkor azért fáj ráharapásra, mert a gyökércsúcshoz leért már a gyulladás, és ott feszítő érzést okoz, ha "benyomódik" a fog
2021. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!