Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjszakai fogszabályozás után...

Éjszakai fogszabályozás után volt még valakinek valamilyen kezelés?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert én 3 éve hordom az éjszakait, állítgatott rajta folyton a fogorvosom és mindig azt mondja hogy "már szépek a fogaid, nem kell mit csinálni vele, csak hordani az éjszakait" viszont nem hiszem hogy olyan lenne amit én szerettem volna. Így is maradt rés az alsó és felső fogaim között, nem is kicsi és így is "kiállóak" a felső fogsorom, persze nem olyan durván mint amikor a kezelést kezdtük, ég és a föld a különbség de ahogy néztem videókat, képeket hogy hogy néz ki egy normális fogsor ott az alsó és felső fogsor között nagyon kevés hézag van, szinte alig.

Szerintetek ilyen ügyben mit lehet tenni? említettem a fogorvosomnak ezt, de ő váltig állítja hogy rendben vannak a fogaim.



2021. márc. 16. 10:46
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

Itt egy kép. Nekem nagyon hasonló mint a második képen..

2021. márc. 16. 10:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a képen is látszik, itt az állcsontok egymáshoz viszonyított elhelyezkedése a fő probléma. Ha tini vagy, ez korrigálható megfelelő fogszabályozó készülékkel, ha felnőtt vagy, állcsontműtétre van szükség.

Felnőtt korban már csak a fogak mozgathatók a fogszabályzóval, viszont azok között is van különbség. Kivehetővel maximum dönthetők a fogak, míg rögzített fogszabályzóval a fogak testes elmozdulása is elérhető.


Ha nem vagy elégedett a mostani eredménnyel, keress fel egy másik fogszabályzó szakorvost egy masodvéleményért. Ezt nyugodtan megteheted.

2021. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod. Kb 16 éves korom óta van fogszabályzóm, előtte volt 4 évig rögzített, utána kaptam az éjszakait.

Műtetni magam nem nagyon szeretném, akkor ezek szerint szintén fogszabályzóval is megoldható lenne?

2021. márc. 16. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem
2021. márc. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ehhez mutet kell, mert fogszabalyozassal a csontot nem tudod megvaltoztatni.
2021. márc. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!