Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egy gyulladt fog már nem...

Ha egy gyulladt fog már nem termel gennyt, akkor azt jelenti, hogy elkezdődött a gyógyulása?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelték a fogamat, ám utána begyulladt. 2x voltam ilyen 1-2 perces tisztításon, de semennyire nem ment le. Pedig folyamatosan szedtem az algopirint, algoflexet, cataflamot. De fél óránként termelődött benne genny és oldalt a fog és az íny közül "jött ki".


Ma kicsit komolyabban dolgoztak vele vagy 15 percet. Kicseréltek benne valamit, nyomtak bele gyógyszeres dolgokat, lezárták vattával. Ez volt 4 órája kb. Most próbáltam picit megnyomkodni, de semmi nem jön már belőle, illetve kevésbé fáj már, mint előtte.


Lehetséges, hogy le fog menni a gyulladás?


2021. márc. 16. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot nem kaptal?

Kene.

2021. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért nem folyik genny, mert a nyitott fogadon keresztül szabadon távozhat. Mikor a fogorvos lezárta akár ideiglenes, akár végleges töméssel, a genny nem tudott távozni, ezért fistulált az ínyeden.

Antibiotikumot (ha nincs penicillin érzékenység Augmentint) pedig valóban írass fel.

2021. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
JA és nem engedném a fogorvosodnak, hogy "mert nem fáj" letömje. Szépen járj vissza többszörös átöblítésre, akár 3-4 napon keresztül.
2021. márc. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, azt jelenti, hogyha bedurran, össze fogod szrni magad a fájdalomtól, mert nem lesz hol kijöjjön a genny.
2021. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!