Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 16 évesen 3 tömött fog sok?

16 évesen 3 tömött fog sok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mind a 3 fogamat tavaly tömték még. Ennyi tömött fog nem sok ennyi idősen? Vagy fog valamiben is akadályozni az életemben?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 20. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ennyi idős vagyok de szerintem nekem több van. Ha rendesen mosod a fogadat akkor nem sok, szimplán ilyen a fogaid minősége amit örököltél. Nekem a szüleimnek nem a legjobbak a fogaik úgyhogy kisebb korom óta figyelek rá (napi 2, most hogy itthon vagyunk 3 fogmosás, fogselyem, szájvíz) de mégis látom hogy nem olyan fehérek és már előre tudom hogyha megyek fogorvoshoz akkor lesz min. 1 lyukas fogam.
2021. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

A fogszuvasodást nem öröklöd, ezt pár hete tanították.

A genetika ez esetben is, mint a túlsúlynál, nem más, mint önámítás.

2021. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 14 évesen tömték be 5 fogam. Eléggé kizártnak tartom, hogy tényleg be is kellett tömni őket. Az egyikkel azóta lett folyamatos gondom, mióta betömték.

Azóta sok évtized eltelt, és semmi gondom nem volt a fogaimmal, csak azokkal, melyeket valamilyen módon elkezdték kezelni.

30 éve mondták pl. egy fogamra, hogy az szuvas, azóta se kezelték és ugyanúgy megvan, mint akkor és semmi gond nincs vele, nem feketedik, nem fáj és semmi.

A gyerekfogászaton a fogorvosoknak valakiken gyakorolni kell, ha mást nem, az ép fogakon. Nagyon irreális, hogy kinőnek az új fogak és 14 éves korra ki is lyukadnak, még ha valaki sok édességet eszik, akkor se hinném.

2021. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos meg tudom erősíteni amit előző mond. Semelyik fogammal nimcs gond csak amelyikhez hozzányúltak.
2021. márc. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3. voltam. Kérdező, a kérdésedre válaszolva: Jobb esetben egyáltalán nem akadályoz semmiben a tömött fog és fel se tűnik, ugyanúgy tudsz enni utána is, mint előtte, ha normálisan meg van csinálva. A nyelveddel sem érzed, ha tömve van, biztos tapasztaltad. Legfeljebb ha elöl a metszőfogad tömik, oda gyakran odatéved a nyelv és ha hátulról van tömve, akkor azért érzed.

Ha pl. letörik a metszőfog fele, akkor azt felépítik, és olyan anyagból, hogy utána már csak óvatosan kell harapni, almát nem is szabad így enni, csak ha felvágod előtte. Ez akadályozhatja az embert a teljes életben például, de a tömés nem, jobb esetben.

Ha csúnyán van betömve, vagy elszíneződik idővel és az látszik, az lehet még probléma.

2021. márc. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit off, meglepődtem azon, amit írtatok. Velem az volt, hogy nem fájtak a fogaim, semmi nem látszódott rajtuk, de elmentem fogorvoshoz bölcsességfog miatt, és felsorolt vagy 4 fogat, amik elvileg lyukasak voltak, és be kell őket tömni. Azóta ebből kettővel gondom van. :) Fájnak, érzékenyek, ilyesmi. Tiszta nonszensz, azt hittem, csak velem volt ilyen, de ez nagyon elkeserítő.
2021. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!