Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szégyellek elmenni fogorvoshoz...

Szégyellek elmenni fogorvoshoz, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több rossz fogam van, fogkő, lyukasak is, nagyon szeretném megcsináltatni, nagyon szeretnék menni, de szégyellek így odaállítani. Hogy így elhanyagoltam magam és mit fog gondolni.

2021. márc. 27. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Annyiban igaza van a hármas válaszolónak, hogy ismerek én is ilyet. De szerintem a "fogorvosok ilyenek" hozzáállás már csak az általánosítás miatt is téves.

Nekünk is iskolafogászaton az orvos volt ilyen, fintorgott mindenre, és miután kiment az osztálytársam, az én jelenlétemben kezdte el őt ócsárolni az assziszentesének... De emlékeztetnék mindenkit, hogy bunkó paraszt emberek mindenhol vannak, voltak és sajnos lesznek is, nem minden fogorvos ilyen, sőt!

Szerintem nagyobb probléma, hogy hányan pénz-orientáltak közülük, és direkt igyekeznek több lóvét kicsikarni az emberből, felesleges procedúrákra rávéve a pácienst. Ilyet többet látok, ez Amerikában mondjuk még nagyobb "divat".

Kérdező, mindenképp menj el fogorvoshoz, ha megteheted, keress olyat, akit sokan dicsérnek! Nem is azért, hogy ne bánjon úgy veled, ahogy a hármas írta, mert szerintem erre sok esély nincs, hanem mert ha gázak a fogaid, akkor azért fogsz járni hozzá egy darabig, és legyen megbízható, szimpatikus. Ne hagyd, hogy tovább romoljon a helyzet, mert aztán a végén nem lesz menthető! Még addig tegyél valamit, amíg tudsz.

2021. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

Hármas válaszoló!

A fogorvos nem hülye és igen, rengetegen mennek a kamu sztorikkal, hogy az éves ellenőrzésen még minden rendben volt, miközben világosan látszódik, hogy olyan probléma áll fenn, ami hosszú évek alatt alakult ki, nemhogy egy, 10 éve nem látott fogorvost. A jó szájhigiéniának pedig elég egyértelmű jelei vannak. Igen, mindenki mos fogat, csak a többség rossz technikával, hanyagul, rossz eszközökkel, vagy sokszor bizonyos eszközök teljes mellőzésével (pl fogselyem). Szájöblögetőktől várják a csodát, holott a sültes tál sem lesz tiszta attól, hogy meglögybölöd a víz alatt. Mikor valakinek rossz a szájhigiéniája, annak bizony világos jelei vannak, ahogy annak is, mikor valaki csak az aktuális fogorvosi ellenőrzés erejéig mosta meg az általa jónak vélt technikával és valójában nem különösebben fordít rá energiát. Illetve egy dolgot tisztázzunk: meg lehet sértődni, ha a fogorvos szól, hogy valami nem jó, csak hogy alapvetően nem a fogorvos érdeke, hogy megfogadd a tanácsait. A diabetológusnak is marhára mindegy, hogy leadod-e az 50 kg túlsúlyodat, vagy sem, a te életed, a te egészséged, ő akkor is jól fog aludni, ha téged holnap elvisz a kettes típusú diabétesz. Így a fogorvos is boldog ember marad, ha valakinek hanyagság talaján 30 éves korára kirohadnak a fogacskái. És egyet érdemes megjegyezni: csodák nem léteznek. Ami elromlott, az már sosem lesz olyan, mint azelőtt sőt, vannak olyan állapotok, amikor bizony könnyes búcsút kell inteni nemhogy a saját fogaknak, de egy bármilyen rögzített fogműnek is. Nincs az a pénz és krokodilkönny, mely esetben egy jobb fogorvos bevállalja az amúgy igénytelen páciensnél a magas esztétikájú pótlásokat, nem beszélve arról, hogy eleve van az az állapot, ahol amúgy sem merül fel, csak kivehető protézis, mert esetleg a csont is régen elsorvadt már. Tehát még egyszer: meg lehet sértődni, fel lehet háborodni, csakhogy nem a fogorvos érdeke, ha odafigyelsz, mit is mond. Nem cseszegetésnek kell felfogni, akinek jó a szájhigiéniája, az úgy is távozik mindegyik ellenőrzéskör, hogy csak így tovább.


Arra meg nem tudok mit mondani, hogy anyukád viselkedése alapján levonod a konzekvenciát, miszerint az asszisztensnek parasztok. Én is mondjam ezt a villanyszerelőkre, mert épp járt itt egy tahó?

2021. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%

Pont azt sikerült ezzel a hisztivel alátámasztanod amiről beszéltem...

Köszönöm, hogy ilyen remek illusztrációval szolgáltál!

2021. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Pedig igaza van.
2021. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
93%
Szerintem, menj el és ne kertelj mondd el, hogy nem szeretnéd tovább elhanyagolni és szeretnéd rendbehozatni / törődni a jövőben is
2021. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%

De ezek után ne hazudjuk már azt, hogy nem tesz majd megjegyzést a fogorvos... Még egy fórumon sem bír magával és azokkal a tipikus dolgokkal jön, amikkel élőben is szoktak.

És nem, azzal hogy megalázzátok a betegeiteket nem az Ő érdekeiket szolgáljátok.

2021. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én mit mondjak? 13 lyukas fogam van, elől szavusodnak is. De a fogkovet leszedettem de az nem volt veszes..jaaa es fogcisztam is van...de elmegyek fogdokihoz, mert fontos az egeszsegem!
2021. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munkaja, azt akarja, hogy legyenek normalis fogaid.
2021. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%
13-mas! Szívesen. Nagyon sajnálom, hogy ebben fene önérzetes világban lassan az orvosnak kell exkuzálnia magát, amiért meg merészeli mondani, hogy valami nincsen rendben. De, mint írtam, nem az orvosnak fontos sőt, ha valakinek aztán mindegy, az ő. Aki ilyenen megsértődik, az az ő baja, ahogy az is, ha fiatalkorban elveszíti a fogait, vagy büdös szája, esetleg ha péntek estére megfájdul a foga és nem tud fogorvoshoz menni, mert nincs a közelben ügyelet (lassan sehol sincs egyébként), egy jobb magánrendelő nem fogad soron kívül beesetteket, a körzetesről meg tudjuk, hogy kontár, ha meg mégsem az, akkor ő nála is ott kell ülni és kivárni a sort, mivel ő sem fogja az időpontos betegeit szívatni azért, mert őkényelmessége megérkezett a fájós fogával (ami meg sincs mosva rendesen ugye). A fogorvos munkája a motiválás, instruálás is, csak sokan szeretik összekeverni a piaci kofával, beesnek, amikor megviszket, majd követelik azt a d betűs gyulladáscsökkentőt (mert addig már nem terjed a tájékozottság, hogy tudja is, mit akar), ha az orvos nem így cselekszik, akkor meg megy a kontározás és társai. Szomorú. De hát ez a 10 millió orvos országa. Az nem tudom miért alázás, mert elmagyarázom, megmutatom tükörben, hogy ez és ez a baj, és így és így lehet rajta segíteni. Mintha azon sértődnél meg, hogy az edzőteremben odamegy hozzád az edző és az általad hibásan és balesetveszélyesen végzett gyakorlatot bemutatja, hogyan kell korrekten csinálni, máskülönben előbb utóbb lesérülsz és eredménye sem lesz semmi. Nem örülni kéne inkább, hogy szól és ki tudja milyen következményektől ment meg?
2021. márc. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora fasság ez a kérdés már! Ha szarok a fogaid menj el sürgősen fogdokihoz és csináltasd meg vagy piszkosul meg fogod szívni, ha már idáig elhanyagoltad akkor ne várj tovább egy percet se főleg ne amiatt, hogy ezen a hülye kérdésen filózol!
2021. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!