Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúztam a szemfogam melletti...

Kihúztam a szemfogam melletti fogat (tejfog) kb.4 hónapja, de még semmi sem nő helyette. Ki fog ez nőni? Mitől lehet ez? 14/f

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 07:29
 1/5 anonim válasza:
egyél több tejterméket, húsokat és főleg májat, és napozz sokat. ez azért kell mert a tejtermékekben van kálcium ami segíti a fognövekedést a húsokból meg elraktározódnak zsírsavak a hámsejtjeid alatt és a napfény hatására a bőröd d vitaminná alakítja. A d vitamin segít a kálciumnak beépülni a csontozatodba és így jobban fog nőni a fogad.
2010. aug. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért húztad ki, mozgott?

Mert ha igen, akkor ott van alatta a fog, csak lustább, nyugi.

Ha viszont nem mozgott, akkor lehet, hogy nincs ott csontfog, mivel a négyes fogak gyakran csírahiányosak. Viszont ebben az esetben nem szívódott volna fel a fogad gyökere, ergo nem tudtad volna kihúzni.

Azért ha nagyon aggódsz, csináltass egy panorámaröntgent, azon minden látszik.

2010. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 margoz ***** válasza:
Ne izgulj,a 14 éves fiam is igy járt,és kb 1 év mulva jött ki a csont foga ott,addig foghijas volt,na és?Igaz mikor bujt akkor kifelé ált,néztük is hogy lehet fogszabályzo kell,de mikor teljesen kibujt 1-2 hónap mulva szépen beált a többi közé.
2010. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért húztam ki mert mozgott.Amúgy nagyon nehezen húztam ki.
2010. aug. 20. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mozgott akkor nyugi, egy idő után kijön a csontfogad.
2010. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!