Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bűntudatom van ezzel kapcsolat...

Bűntudatom van ezzel kapcsolatban, mit tehetnék (20L)?

Figyelt kérdés
Nekem kicsi korom óta problémáim vannak a fogaimmal. 1-4-be járhattam, amikor kellett éjjeli fogszabályzó, aztán felül az első kettő fogamra tettek rendes fogszabályzót. Ez nem ért semmit, a szüleim hanyagsága miatt el is maradt ez a dolog. Aztán később jártam fogászatra, ott betömték pár fogam. Igaz, ami igaz, régebb nagyon szerettem az édességet és ritkán is mostam fogat, belátom ez az én hibám, a szüleim sem szoktattak rá, pl. anyum fogai is tele vannak tömésekkel. Most kezdtem el komolyabban foglalkozni velük, az idén 10 fogamat kellett betömni, és 4-et kihúzni. Két évvel ezelőtt kórházba kerültem egy begyulladt hátsó fog miatt, azt ki is húzták. Na most az a helyzet, hogy felső, alsó fogsorra kellene fogszabályzó és alulra két implantátum. Illetve ki kell húzni még a két harmadik fogamat felül, mivel, valószínűleg a genetika miatt, azok tejfogak és egy eleve hiányzófog miatt maradtak meg, vagy nem tudom, ezt én se nagyon értettem. A problémám az, hogy jelenleg nekem nincs munkám, tehát pénzem sincs, szóval a szüleim fizetik ezt már egy ideje. Nem is lenne ezzel gond, ha nem jönne mindig valami új probléma: "ezt be kell tömni, azt ki kell húzni", erre így is már egy csomó pénz ment el. Már félek megmondani apumnak, hogy mi volt a fogászaton, mert előre látom az ideges fejét, hogy megint többet kell fizetni. Most a felső fogszabályzó el lesz intézve, de alulra a két implantátum és a fogszabályzó kizárt, és én is így akarom. Így is rossz érzés, hogy ezzel mindig gondot okozok a szüleimnek, majd megcsináltatom én a többit, ha lesz rá pénzem. Remélem, hogy addig sem lesz késő, és őszintén, az hogy egy 20 éves lánynak nem szép egy ilyen fogsor, már nem nagyon érdekel. Ma úgy mentem be a fogászatra, hogy megcsinálják a mintát a fogszabályzóhoz, aztán ennyi, de előtte megint mehetek két foghúzásra, mert a másik doktornő betömte a tejfogakat, amiket most ki kell húzni. Sok értelme volt... Nagyon bánt a gondolat, hogy ennyi terhet okozok a szüleimnek, de már abból is elegem van, hogy nem egészségesek a fogaim. Szenvednem kell még sokat emiatt? Ha lenne rá pénzem, ennyire nem érdekelne, de így elég nagy bűntudatom van emiatt. Nem is tudom mi lenne, ha további problémák adódnának.
2021. ápr. 9. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidet kellene, hogy bántsa, hogy nemtörődömségből szétcseszték a fogaid. Hiába megy évi egyszer egy vadidegen orvos fogmosás fontosságát hangsúlyozni, a gyerek mintája a szülő. A szülő kötelessége fogápolásban (is) példát mutatni, rászólni a gyerekre, ellenőrizni mosta -e a fogát és rendesen. 5 -6 éve korig mosni a fogát (nem egy 3-4 éves nem tudja minden oldalról jól) időben kihúzatni a tejfogat, hogy ne legyen csálé az utána következő maradandó fog és még így is lehetnek gondok. Én ahol a 6-10-12 éves gyereknek öklömnyi tömések vannak a fogában a szülőt venném elő. Szôval nehogy már mert ők trehányak és nem érdekelte őket az egészséged még te aggôdj. Amit akarsz, hogy csak felül fogszabi nem fogja senki elvállalni, mert a harapás beállításához az alsót is szabályozni kell, hogy ne menjenek tönkre a rágóizmaid, izületeid.
2021. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most vegyük azt, hogy elvállalnák, és ha mondjuk lesz majd pénzem alsó fogszabályzóra, mert ahhoz kelleni fog a két implantátum is, mennyi ideig lehet ezzel várni? Tegyük fel, egy év után még menthető lenne ez a dolog?
2021. ápr. 9. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, de itt nincs tegyükfel... Mert ez nem barkácsolás otthon a fészerben. Ez komoly csontbontás és építés a fogszabályozàs. Elöször nem biztos, hogy előbb kell az implantátum, mint az alsó fogszabi. Az implantátum méretêt és helyzetét az határozza meg, hogy hogy alakul a fogsor és a harapás a szabályzás során. Hiába csálé a fogad, a harapás alul felül egymàshoz igazodik. Ha felül ívre húzzák a fogaid, akkor alul nem fog illeszkedni, nem fogsz tudni összeharapni és értelme sem lesz a felsőnek. Ezt senki (értelmes orvos legalábbis) nem vállalja így el. Na most tegyük fel meglenne a felső, amíg az alsó nem igazodik hozzá nem lehet leszedni, akkor 5 évig hordanád felül, mert pénzt gyüjtesz? Harapás sokszor külső gumikkal állítanak be. Ergo adnak neked egy zacskóval és te magadnak naponta felteszed és összegumizod az aló és felső szabályzót. Ha nincs alsó ezt hogy csinálod? Sztem egyszerűbb őszinten leülni az orvossal, h anyagi nehézségekbe ütközik. Van-e részletfizetés és mit gondol hogyan lehetne a kezelést ütemezni anyagi vonzataival együtt nem csak időben.
2021. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!