Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás nagyon fáj?

Foghúzás nagyon fáj?

Figyelt kérdés

Kicsit abszurd a kérdés, de hálisten eddig nem volt benne részem.

Jobb felső hatos fogamat már négyszer tömték, illetve ebből a számból egy alkalom az építés volt, mert letört a negyede. Most viszont nemes egyszerűséggel úgy döntött a fele távozik a számból étkezés közben. Egyértelmű, hogy húzni kell, sőt már én nem szeretném, hogy szórakozzanak vele többet feleslegesen!:(

Szóval nagyon félek a fájdalomtól és éppen ezért érdeklődöm, hogyan készüljek...🥲



2021. ápr. 19. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Sokan azt mondják hogy az érzéstelenítő inekció fáj kicsit utánna nem érzel semmit. Nekem még csak tejfogamat húztak
2021. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hellmano ***** válasza:
51%
Hátsó fognál, ha kevés van belőle, akkor az nagy valószínűséggel benn is törik, ezzel nem ijesztegetni akarlak, de akkor mire kibányássza a darabokat az eltart egy darabig illetve azt már érezni fogod érzéstelenítő mellett is. Nekem volt ilyen esetem fél órát dolgozott rajtam a doki, mire előhalászta a benn tört darabokat...nem törvényszerű, hogy benn törik, de ha nem jól fog rá akkor nagy az esélye, hogy darabokban lehet csak kiszedni. Ilyenkor előkerülnek mindenféle gyökérhúzó eszközök, amivel jól megturkálja az ínyedet. Én ott a székban azt mondtam, hogy nem vagyok normális, hogy ezt megengedtem :D A vérzés utána nem akart elállni 1 óráig folyt a vér és visszakellett mennem a dokihoz is, hogy rakjon már rá valami véralvadásgátlót vagy valamit.
2021. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kretens ***** válasza:
85%
Én egy öreg fogorvoshoz járok huzatni.Amig nyugdijba nem ment szájsebész volt és most nyugdij mellett praktizál.Tudjátok az évek meg a rutin sokat számit.Nos nála gyorsan megy minden nem rángatja az ember fejét sokáig egy két csuklómozdulat a fogóval aztán már pillanatok alatt kinn a fog.Az is tény hogy aki már régóta praktizál az már sok különböző személyiségü emberrel találkozott és minden tipusu félelmet ismer amit ilyenkor a páciensek produkálnak.Kialakul egy bizonyos hipnotikus tehetség.Nos az öreg ha belenéz valakinek a szemébe már alapból tudja hogyan szóljon hozzá amivel gyakorlatilag bárkit megnyugtat és ha valaki nem fél a fájdalmat is másként éljük meg jóval elviselhetőbb.
2021. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fajt, a szuri rosszabb volt, meg az a hulye zsibbadt erzes..
2021. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanez volt a szitu velem is! Tegnap voltam húzatni, minden rendben van! Persze egy jó dokit kell kifogni! Tegnap jártam először nála és mosolyogva jöttem ki. Egyetlen egy kellemetlen dolog volt, az amikor a szájpadlásba nyomott szurit. De az is viselhető volt. Egy szem gyógyszert vettem be és semmi baj nincs! A lényeg hogy jó dokihoz menj! :)
2021. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem. A szuri nekem egyáltalán nem gáz, tudom, hogy fájni fog, de csak minimálisan. (Legutóbb olyan zselét kaptam a szuri előtt, hogy totál elzsibbadt minden, tényleg alig éreztem a szurit. Már máskor is kaptam zselét, de ez erősebb volt.) Nos a foghúzás nekem azért fájt nagyon, mert nem jött ki a fog egyből, rángatni, csavargatni kellett (bocsi) és a fülem... hát azt hittem, megdöglök, úgy fájt. De ez egyéni szoc probléma, már anno a torokmandula műtétem után is a fülem fájt borzalmasan. Ettől eltekintve a rángatásból, csavargatásból és aztán a tisztításból semmit nem éreztem.

Amikor kiment a fájdalomcsillapító, nagy nehezen bevettem egy cataflamot (attól féltem, hogy nem fog hatni), de hatott és aztán többet nem is fájt. Szóval nem volt rémes, na.

2021. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2es"folyt a vér és visszakellett mennem a dokihoz is, hogy rakjon már rá valami véralvadásgátlót vagy valamit."

Te hülye vagy? Véralvadásgátlót hogy elálljon a vérzés? A véralvadásgátló pont az ellenkezője!

2021. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!