Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet még szép fogam?

Lehet még szép fogam?

Figyelt kérdés

Szoval tavaly nyaron történt az első két metszofogammal hogy hátulról (reflux) elkezdett vekonyodni ezért a fogorvos betömte hátul hogy ne legyen áttetsző a vége

Eddig nem is volt baj de most megint elkezdett szörnyen rosszabbodni a helyzet

(Szensavasat nagyon ritkán iszom és a reflux sem jöhet már szoba)

Nem tudom mitől

Nagyon csúnya , áttetsző fogaim lettek kb pedig meg csak 17 eves vagyok

Ma meg raharaptam valamire erősebben és most hátul érzem hogy lejött egy darabka

Esztétikus tomessel ez esetleg megoldható

Mit tud csinálni a fogorvos?



2021. ápr. 25. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szép az áttetsző fog, semmi baj vele.
2021. ápr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jesszusom 1es :D Hogy lehet ilyet mondani...


Ha biztos vagy benne, hogy nem áll fenn reflux vagy bulimia, szóba jöhet még a fogcsikorgatás, fogszoritas, körömrágás, ami koptatja a fogaidat, ezért van elvékonyodva. Vagy felmerül még a zománc hypoplasia, mint diagnózis, ez egy zománc fejlődési rendellenesség - bár ennek a gyanúja valószínűleg már korabban is felmerült volna. Most ezek kb tippek, látni kellene, hogy biztosat lehessen mondani, tehát el kell menni fogorvoshoz.

A zománcveszteség végleges, így kezelni kell a felszínt, hogy ne fajuljon tovább. A kezelés lehet egy tömés, vagy pár év múlva ha nagyobb kiterjedésű a foganyag veszteség, vagy esztétikailag már nagyon zavar téged, akkor korona. Ezek mellett otthonra kiegészítéseként fontos a fluoridos fogkrém használata, esetleg Elmex gél, amit heti 1x szabad használni. Magas fluorid koncentrációjú fogkrém. Vagy ha érzékenyek is már a fogaid (és nem vagy tejfehérje érzékeny!), akkor a ToothMousse használata javasolt, ami ásványi anyagok beépülését serkenti, csökkentve az érzékenységet.

2021. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elmex gélt javaslom én is
2021. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2: "Jesszusom 1es :D Hogy lehet ilyet mondani..."


Hogyhogy?...


Még a fognövesztő meditációba is áttetsző fogat tesznek etalonnak:

https://www.youtube.com/watch?v=3v-dL9JtuSs


Szerintem ez a szép.

2021. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Aki meditációval akar fogat növeszteni, annak nem állok neki magyarázkodni :D

2021. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

5: Én nem akarok másról beszélgetni, mint ami a topic témája, én megmutattam, milyen fog jelenik meg előttem, amilyennek a Kérdező leírta a sajátját, és hogy szerintem ez a szép, az etalon.

Ha már belekötöttél az ízlésembe, megmutattam, hogy mások szerint is ez az etalon és nincs oka a Kérdezőnek aggódni a fogai miatt, hiába riogatod, hogy baj van a fogaival, meg hiába alázol engem, hogy baj van az ízlésemmel.

2021. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A fehér fog az etalon, kész. Az, hogy pár fognövesztő hókuszpókuszos kattant miket gondol az normális embert nem érdekel... Agyat növesztenétek inkább, agyat...
2021. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hú, lehet nekem is ilyen! Vagyis nem áttetsző, hanem fehéres nekem! Esetleg fotót tudnál küldeni priviben?
2021. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!