Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kb két hete kihúzták a gyökérk...

Kb két hete kihúzták a gyökérkezelt fogam mert fájt. Azóta a helye fáj néha jobban mint a fogfájás. Visszamentem kióblítették jóddal azt mondták nagyon szép csak kicsit piros. Viszont még mindig fáj. Ez normális?

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen és nem. Sajnos én ugyanezen estem át. Kihúzták, elég szenvedés volt a húzás 4 injekciót kaptam kívülre, 3-at már bele és akkor nem éreztem semmit, szerintem be volt gyulladva. Azt olvastam a gyulladt fogaknál vagy nem alakul ki vérdugó vagy felszívódik vagy könnyebben kiesik. Na én két nap múlva mentem is vissza olyan iszonyatos fájdalmakkal hogy embertelen volt. Belenézett a számba azt mondta hát meg kell kaparnia, ad egy szurit. Hát mondanom sem kell ilyen gyulladt állapotban mennyit ért, éreztem rendesen, fájt eléggé. Azt mondta kiesett a vérdugó bele ment a trutyi elfertőződött és begyulladt. Kimosta és tett bele felszívódó gyógyszeres jódot és írt fel antibiot. A húzás múlt hét kedden volt. Tegnap volt először hogy közel két hét után nem kellett fájdalomcsillapító. Egyszer még vissza kellett mennem hétfőn, azt mondta gyógyul meg fog gyógyulni csak mivel beteg lett hosszadalmasabb. Szerintem neked azért ilyen hosszú mert nem kaptál antibiotikumot. Nekem most tűrhető szinten fájdogál és lassan két hete. Próbálkozz cataflammal az gyulladáscsökkentő és esetleg kamillateával mosd meg körülötte (nem tudom benne mi van neked, én bele nem tudok mosni mivel nincs vérdugóm ezért beletömték a jódos valamit hogy ne menjen bele a lukba a trutyi)az szinten csökkenti a gyulladást. Plusz nagyon tisztán kell tartani én azt csináltam a második jódos mosás után hogy fülpucolóra tettem listerin szájvizet (alkoholmentes) és azzal tisztítottam és még fogmosás után a nyelvemet is megmostam listerines fogkefével. Minden evés ivás nem a víz hanem kávé te kakaó bármi amiben anyag is van után fogat kell mosni. El fog múlni szerintem neked is, így hogy nem kaptál antibiót még egy hét kb.. Jobbulást, együttérzek.
2017. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!