Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon ciki ha felnőtt létemre...

Nagyon ciki ha felnőtt létemre nem egyedül mennék be a rendelőbe?

Figyelt kérdés

Már felnőtt, 20+os nő vagyok. Világ életemben féltem a fogorvostól. Annyira, hogy még átnézésre se mentem el, konrkétan akkor levert a víz ha a közelébe mentem. Sose volt lyukas fogam, szépek, éppek, fehérek. Viszont egy éve az egyik rágófogam elkezdett szuvasodni. Először flyton tisztogattam, de csak terjedt. Már konkrétan a fél fog egy nagy lyuk. Kérlek, ne igénytelenezzetek le, rendszeresen mosok fogat, a megcsináltatástól a fóbiám tart/tartott vissza. Tegnap óta viszont annyira fáj, hogy többször is elsírtam magam. Miután végigszenvedtem a múlt éjszakát a párom felhívott egy magánklinikát (ahol állítólag tudják kezelni a nagyon félős betegeket), hogy fogadnának-e? Holnapra kaptam időpontot. Nagyon gáz lenne ha bejönne velem a párom és odállna a székhez? Szerintetek megengedik? Az megnyugtatna ha látnám közben. Meg attól félek, hogy a vírus miatt őt nem engedik be és elszáll a cseppnyi bátorságom is és hazafutok. Amúgy már dagad az állam alatt és az ínyem is. Szerintetek kihúzzák? :( Mi lesz ha elájulok? Mikor nagyon félek képes vagyok elájulni.

Muszáj lesz elmennem, a fájdalomcsillapító nem hat és enni sem tudok. Az ivás is fáj a dagadás miatt. :( hátsó 6-os rágofóg


2021. ápr. 29. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%

Mitől lesz jobb ha odaáll?

Győzike le inkább a félelmet egyedül

Covid miatt nem lenne igazságos ha be mehetne ... máshol alapellátás sincs..... csak sürgős eseteket látnak el

2021. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
A vírus miatt nem biztos, hogy beengedik. Nincs kiírva a honlapjukra? De legyél felnőtt, egy fogorvosi kezelés nem a világ, az orvos nyilván barátságos lesz, hiszen abból él, és látott már egy pár félős beteget, viszont a kezelés egyértelműen fájdalmatlan, mert elérzéstelenítik, tehát semmi okod félni. Hogy mi lesz a fog sorsa, azt csak az orvos tudja; ha annyira nincs meg belőle semmi, hogy nem lehet betömni, akkor lecsiszolják és koronát tesznek rá. Az, hogy hazarohansz, nem opció, ezt a kezelést nem lehet kihagyni, nem hagyhatod úgy a fogadat. Legfeljebb vegyél be előtte egy enyhe nyugtatót.
2021. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

O draga ☹️ nagyon agyontraumatizalhattak kiskorodban.

Szeretnelek megnyugtatni. En maganrendelesre jarok es ottnagyon jofejek,siman engednek, hogy bejojjon velem, ha ilyen helyzetben lennek. Az orvos amugy sem itelkezhet, azert van, hogy a legjobb tudasa szerint segitsen.

Ki kell tolteni egy lapot ahogy bementek, es megmerik a testhomersekleteket. Ha ezen megvagytok, nem lesz akadalya, hogy veled tartson. Kerd meg oket ra.


Szeretnem elmondani, hogy kiskoromban sok rossz tapasztalatom volt, de mar nagyon nem az a vilag van. Majdnem egyidosek vagyunk.

Adok par tippet: orrodon lelegezz.

Beszeljetek meg elore egy jelet, pl, hogy felemeled a karod -ezt szoktak is javasolni, ha barmi kellemetlen. Azt nem fogjak hagyni,hogy fajjon! :)

Eloszor valszeg rontgent fognak csinalni. Ezt megmutatjak, megbeszelitek.

Kapni fogsz erzestelenitot. Van erzestelenito zsele is, amivel lekenhetik az inyed mielott erzestelenito szurit adnak. Ezutan ki fognak ultetni,amig hat a szuri (kb 10 p).

Ezutan a vilagon semmit nem fogsz erezni csak zsibbadast es teljesen nyugodtan megreparalja a doki a fogad.

Nagyon fontos, hgoy rendbe legyen teve, szedesd le a fogkoved is ezt felevente kellene,akarmilyen szepnek is latod. Amugy nem faj! Tok ugyesek mar es nagyon sokat fejlodott a technika.

Kerdezz toluk, mindent ami bizonytalan vagy nem erted,kerd hogy magyarazza rl a folyamatot - ez nagyon jo szorongasoldo ha tudod h mi miert tortenik, visszaadja a kontrollt.


Drukkolok neked nagyon!

2021. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Győzd* Sajnos ez ilyen de pár nap és jobb lesz, kitartás ügyesen!
2021. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
A fúrást érzéstelenítés alatt végzik, egyáltalán nem fog fájni, a félelmed teljesen alaptalan.
2021. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igazad van 3-as, gyerekkoromban volt egy szörnyű elményem. Viszont nem csak a fájdalomtól félek. Beteges félelmem van a fulladástól és nem bírom elviselni ha benyúlnak a számba. Pánikrohamot kapok.


Abban segítene a párom jelentéte, hogy megnyugtatna. Megmagyarázni nem tudom. Doki, asszisztens idegen, félek is tőlük (márint attól amit csinálnak) és pozitívan fognám fel ha lenne valaki velem akit jól ismerek.


Amúgy magánban majdnem mindenhol ellátnak covid alatt is :)

2021. ápr. 29. 23:03
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Akkor vegyél be nyugtatót, ha pánikrohamot akarsz kapni. Még soha senki nem fulladt meg a fogorvostól. De egy normális orvosnak már a jelenléte, beszéde is megnyugtatólag hat, ők tudják, hogy paráznak a betegek, és viselkednek, beleértve a szaktudást is, hogy a beteg jó kezekben érezze magát.
2021. ápr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Igen szerintem ez valóban ciki,de attól még megkérdezni meg lehet hogy mit szólnak az ötlethez.Az én magán dokim nem vállalna téged,nekem is mondta már hogy borzasztó vagyok, pedig azért annyira nem parazok mint te 😂😂 Szerintem mielőtt bárhol időpontot foglalsz, kérdezd meg náluk mehet e így a dolog és oda menj ahol igent mondanak.
2021. ápr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! végeztem, kihúzták....akkora ciszta vol rajta, hogy kilazította a fogat, épphogy hozzáért a doki ki is fordult. Kedvesek voltak és aranyosak, de sajnos így is paráztam, nagyon vert a szívem, mondta is a végén az asszisztens, hogy fel ne álljak még, mert nem akarja, hogy elájuljak. Most visznt picit megkönnyebbültem, maga a húzás 2 perc volt. És meggondolta magam, végül egyedül mentem be, csak a váróig jött a párom.

Most már csak pótoltatni kell...na attól is félek :c

2021. ápr. 30. 12:09
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Bátor voltál 😂👍
2021. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!