Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesen komoly fogínygyulladá...

Terhesen komoly fogínygyulladásom van, lehet ciszta is van rajta, mit lehet így tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon izgulok, pár nap múlva tudok csak menni fogorvoshoz. Legfelól az első 4 fogamon híd van és akörül nagyon gyulladt, olyan mintha kisebb tályog, ciszta is lenne ott. 17 hetes terhes vagyok, mit tudnak így csinálni velem?
2021. máj. 10. 18:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Elírtam: a felső 4 fogam pont legelöl van begyulladva.
2021. máj. 10. 18:07
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is be szok gyulladni, de félek a fogorvostól. (Csak akkor szokok elmenni mikor már kb nem tudok enni.)

A lényeg az hogy erős kamilla teát kell főzni, és napi többször sokáig bennt tartani/öblögetni. Ez kb úgy 1 nap után szokott elkezdeni hatni, és 3-4 nap után viszi le a dagadást. Erősebb gyulladásra is jó volt már.

Tudom te pár nap múlva elmennél a fogorvoshoz. Akkor is megérné szerintem öblögetni. Főleg este mielőtt elalszol. Eléggé hatékony.

2021. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van ecsetelőm, de ha gennyes a fogam arra sajnos nem elég
2021. máj. 10. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából bármilyen beavatkozást megcsinálnak, ami szükséges, kellő odafigyeléssel, nyugi. Pl röntgen készítését értelemszerűen kerülik.
2021. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem be szokott úgy dudorodni hogy már beszélni is másképp tudok. Aztán van amikor akkora lesz a dudor hogy kidurran, és kifolyik belőle valami fehér cucc. Van hogy éjszaka folyik ki a vér a számból, és reggel tiszta foltos a lepedőm. Viszont még ilyen súlyos állapotra is hatásos volt a nagy dózisú kamilla tea. Persze én napi 10x is öblögetek, és bennt tartom pecekig. Van olyan is hogy az aloe vera levét szoktam rányomni, és azt is próbálom rajta tartani. Egyébként sokan meglepődnének hogy a sima kamilla is milyen állapotokat tud helyrehozni. Volt már hogy konkrétan mozgott a fogam is, és azt a gyulladást is levitte. Csak napi sokszor kitartóan kell alkalmazni...
2021. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is öblögettem és már jobb. Meglátjuk hogyan alakul.
2021. máj. 11. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!