Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás fogíny gyulladás?

Fogfájás fogíny gyulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne egy fogam amivel nem tudom mi lehet a gond. Holnap megyek fogaszatra alapból, de nem ezzel a problémával kértem anno időpontot, hanem műtétem lesz.

Szóval van egy fogam ami elkezdett eszméletlen módon fajni, ilyet talán még sose éreztem. A fajdalom jellege olyan hogy lüktet belül nagyon a fogam, mintha égne, szúró érzést is érzek benne, es az az erős csont es iny fajdalom társul hozzá. Bevehettem ra barmit meg csak kicsit se enyhitette a fajdalmat semmilyen gyógyszer. A fogamhoz hozzá érni nem birtam annyira fájt, olyankor élesen. Mar az ájulás környékezett. Elkezdtem corsodyllal obliteni napi 2x mert lattam hogy az inyem es a fogam töve olyan csunya mar majdem lila szinu volt. Mar masnapra elmult az a kegyetlen fájdalom ami majd 4-5 napon at kinzott, most mar nem faj csak zsibbado érzést erzek a fogamba, mintha enyhen nyomodnanak ossze a fogaim es zsibbad feszul. Sajnos van fogkovem is, es olyan szorosan vannak a fogaim mintha össze lennének nőve. Röntgen készült februárban, akkor nem volt az adott fog szuvas. Lehet iny probléma es a fogkőtől alakilt volna ki? De az jar elviselhetetlen fájdalommal? Viszont aludni jo volt mert akkor nem fajt, ha a fogammal lenne gond az fajna ejszaka is nem? Frontfogrol van szo. Holnap természetesen megkerdezem de kivancsi vagyok mi lehet ez amire semmi nem használt, olyan fajdalommal jart h ugy voltam az se erdekel ha kihuzzak csak muljon el. Azert is felek, mert holnap mutet lesz es ha komolyabb baj van ezzel a fogammal es a mutet utan is megmarad azt nem elem tul. Akinek volt komolyabb inygyulladása hol es mennyire fajt pontosan?



2021. máj. 17. 14:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve most amit érzek a fogam zsibbadásán es az enyhe feszülésen kívül annyi ha megnyomom az allkapocs csontom az adott fogamnal ott faj, mintha beutottem volna kb úgy.
2021. máj. 17. 14:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak szimplán vérzett az ínyem aztán szedtem antibiotikumot és úgyszint a corsodylt használom. Voltam fogkőleszedésen, ami nagyon sokat segített:) lehet ilyen probléma a fogkőtől, de lehet gyökérprobléma is. Holnap hátha okosabb leszel és múlik a fájdalmad. Kitartást!
2021. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm. Halistennek a corsodyl óta nekem is sokat javult a fájdalom, mar nem faj csak enyhén érzékeny es zsibbad. Remélem csak iny problema lesz mert frontfog es nem örülnék ha gond lenne vele ☹️
2021. máj. 17. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a gyökércsúcsnak megfelelően faj a csont, ha rányomsz, akkor valószínűleg az a fogad elhalt, gyulladásban van a gyökér. Sajnos előfordul, hogy egy fog spontán elhal, nem vezethető vissza szuvasodásra, már csak azt észleli a fogorvos is, hogy a páciens az adott fognál nem jelez vissza a hidegtesztre.

Ha ez a verzió áll fenn, gyokerkezelni fognak.


De lehet fogkő, vagy ennek kapcsán fogágybetegség is.

2021. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt egy olyan idoszak a fajdalmas napok alatt amikor csak ugy tudtam létezni ha jéghideg vizet tartottam a számban, de egyebkent ez a fogam eszméletlen érzékeny volt a hidegre alapból, de most ez esett jol csak ugy enyhult a fájdalom de vsak addig míg hideg volt a viz, es peesze a szamban pillanatok alatt atmelegedett es fajt tovább kegyetlenül. De csak par napig. Utána már nem birtam a hideget mert rogton szet akart szakadni a fogam tőle. Most enyhen luktet nyom bizsereg nem merem kiprobalni a hideget mert örülök hogy jelenleg nem faj 😊
2021. máj. 17. 15:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok ha valaki olvassa, most néztem át alaposabban a fogaim, a fájós fog alul van elöl, viszont a felso fogsoromon találtam egyik es masik oldalon is az inyemen apro feher pöttyöket, azt hittem lepedék, de nem jon le. Es egy reszen olyan ott a pöttyöknél mintha fel lenne sértve az inyem, mintha egy vekony bőrreteg levalt, dorzsolodott volna. Vajon ennek van e koze a fájós foghoz inyhez? Jajj mar holnapig olyan nehez varni hogy kiderüljön mi is a gond. Es sok fogamnal ha hozzaerek az inyhez ami a fog tövében van szúró kellemetlen érzés 😔
2021. máj. 17. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!