Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi várhat rám? Nagyon fog...

Mi várhat rám? Nagyon fog fajni? Egyre nagyobb a baj?

Figyelt kérdés
Van egy felső fogam. Anno ugy szetbarmolta a doki /összeroppantotta mielőtt kihuzta volna/ vissza se mentem mar es oszinten elhanyagoltam hogy kihuzzak a maradekot. Most szettort a fogam egy mm darab latszik az egesz fogambol es bent van a gyökere. Ebbol szajsebeszet lesz ezt elore latom. Mit fognak ott csinalni es Mennyire faj ha szetvagjak az inyem? Koszonom a valaszokat.

2021. máj. 24. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem is fogod érezni.
2021. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszod. Az arcom nincs feldagadva viszont faj a fogam. Akkor se fogom erezni? Igy meg sosem jartam. Es hat felek
2021. máj. 24. 11:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az íny alatt rá tud fogni és kihúzza, vagy fúróval vágja szét a gyökeret és darabonként is kiszedhető, szóval egyáltalán nem biztos, hogy szájsebészet lesz belőle. Fájni pedig nem fog. Utána Cataflamot válts ki, az nem biztos, hogy kell majd.
2021. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod. Es ha esetleg megis vagni kell akkor mire szamitsak? Attol egyenesen rettegek
2021. máj. 24. 11:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj, kapsz 1-2 érzéstelenítőt és nem is fogod érezni.
2021. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy ülsz egy székben tátott szájjal, nem érzel fájdalmat, a fogász pedig megoldja a problémát. Ha úgy látja szájsebészetre küld, de az a te szempontodból nem oszt nem szoroz, ugyanúgy tátott szájjal érzéstelenítve ülsz egy székben csak egy másik szobában. Hogy eközben mit zsonglőrködik a szaki a szádban az nem mindegy? :-) Az normális, hogy félsz, de az is tökmindegy, ha nem félnél is ugyanígy történne minden, a problémád megoldásra kerül.
2021. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer csináltak foggyökér rezekciót. Tehát a fog megmaradt, a gyulladt gyökeret vágták ki az ínyen keresztül.

Csak az érzéstelenítő beadását éreztem egy picit, de az sem volt vészes, mert nagyon vékony tűvel csinálták. Utána pedig már csak annyit éreztem, hogy matatnak a számban, de fájdalmat egyáltalán semmit. 20 perc alatt megvolt az egész, és ebben az érzéstelenítésre szánt idő is benne van.

Írtak fel fájdalomcsillapítót, ha esetleg később fájna, de végül egy szemet sem kellett bevennem.

Ne aggódj, hamar túl leszel rajta, és után sokkal jobban fogod magad érezni.

2021. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat igazan kedvesek vagytok.
2021. máj. 24. 13:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem balesetkor a bal felső kismetsző kitört. Mire dokihoz kerültem, ránőtt az íny is a gyökérre.

Magánrendelőben szájsebész fogorvos úgy kivette, hogy nem éreztem semmit!!

2021. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok. Szóval nekem vágta is.

De nem éreztem semmit.

2021. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!