Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek mennyi ideig fájt egy...

Kinek mennyi ideig fájt egy nagy méretű, alsó bölcsességfog eltávolítás után a beavatkozás helye?

Figyelt kérdés
4 napja volt a foghúzás és nagyon fáj még mindig. Napi 3 Advil Ultra.. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy hasonló esetben neki 3 hétig fájt, mert a csontszilánkok akkor távoztak csak.

2021. máj. 30. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 1-2 hétig fájt. De napról napra egyre kevésbé.
2021. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem másnap fájt a legjobban és utána fokozatosan egyre kevésbé max 4-5 napig. Utána csak akkor fájt, ha véletlenül azon az oldalon ettem valami keményebbet.
2021. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semeddig nem fájt a kiszedés után. volt benne egy kis zsibbadás, érzékenység. De fájdalomcsillapítót nem szedtem rá.
2021. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ki kellett műteni, mert csak az egyik sarka volt kint a fognak, amúgy meg teljesen keresztbe állt. Egy hétig szedtem napi 2 fájdalomcsillapítót (nem tudom már mit, de valami erőset, amit csak receptre lehetett kiváltani), utána még pár napig napi 1-et és utána már egyáltalán nem kellett gyógyszer. Ez olyan 1,5 hét lehetett összesen. Persze ha nem sikerült jól és szilánk marad benne, akkor biztos tovább tart. Szerencsére nekem ilyen probléma nem volt, jó szakemberhez mentem.
2021. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 bolcsessegfog eltavolitasok volt - 2 fogamat mutottek, 1-et huztak ki, egyiknel sem volt olyan jellegu fajdalmam, ami miatt pl. Fajdalomcsillapitot kellett volna szednem.

Mar masnapra jol voltam, nyilvan ereztem, hogy nem tokeletes, de kb. Olyan jellegu volt a fajdalom, mint amikor elvagod az ujjad es van ott egy seb. Szoval semmi extrem.

Aki azt irta, hogy csontszilankok tavoznak, nem normalis. Alap, hogy ha olyan volt a mutet/huzas, hogy vagni kellett a fogat, vagy beletort, utana megneznek rontgennel (jobb helyeken), maradt-e benne barmilyen szilank.

2021. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miután kiment az érzéstelenítő egy picit fájt, de másnap már nem
2021. jún. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!