Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egészséges fog húzása ebben...

Egészséges fog húzása ebben az esetben megéri? Mennyire fog fájni?

Figyelt kérdés

Fogszabályzót szeretnék, mivel az egyik metszőfogam nagyon kiáll, a mellette lévő oldalsó metszőfogam pedig elfordult befelé. Illetve az egész felsőfogsorom elvándorolt jobbra, azaz nem szimmetrikus az arcomhoz képest. A fogorvos azt mondta, hogy nincs hely a fogaim visszahúzására, ezért ajánlotta, hogy egy kisörlőt ki kell venni. Viszont egy kicsit sajnálom a teljesen egészséges fogat kivenni, és picit félek is a beavatkozástól. Még kiskoromban húztak mozgó tejfogat, azonkívül soha nem volt semmi probléma, a fogorvos elmondása szerint is teljesen egészséges minden fogam.

Másik megoldás, hogy a többi fogamat kitolja, hogy egy szintben legyenek azzal az egy kiálló foggal, de azt kevésbé szeretném, mivel alapból az volt a cél, hogy behúzzák a metszőfogam.

Belemennétek ebben az esetben?


2021. jún. 11. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megeri. Fogszabalyzasnal nagyon gyakran a problemat a torlodo fogak okozzak. Az az orvos, aki megigeri, hogy anelkul meg tudja csinalni, az tudod, mit csinal? Nekem szerzett plusz 3 evet (!) rogzitett fogszabalyzonal. Szetkurta a harapasom, es az eredeti keskeny fogsorom szeles nagyra huzta. Ettol a szam formaja, az arckifejezesem, sot, a beszedem is megvaltozott. Nagyon kiborultam akkor.

Masik fogorvos negy fog huzasa utan nagyobb munkaval, mint ami az eredeti problema volt, szep es az eredetire emlekezteto keskeny ivet csinalt.

2021. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ugyan ebbe a helyzetbe voltam talán pár hónapja, én kihúzattam, utánna 2-3nap nehézkes volt, de nem vészes, most kezd behúzódni a többi fogam annak a helyére, a látvány mindent felülmúl.
2021. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!