Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 5 nappal is fáj...

Foghúzás után 5 nappal is fáj még a fog helye. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt hét pénteken húzták a jobb felső 5-ös fogamat (gyökérkezelt, törött fog volt). Ma szerda van és még mindig fáj a fogam helye. Tegnap visszamentem a szájsebészetre, kiderült, hogy be van gyulladva a seb, ezért kiöblítették és jóddal átitatott gézlapot tettek a sebbe. Ma ezt megismételték és a hét többi napján is vissza kell mennem. Azt tapasztalom, hogy nap közben nem fáj, csak éjszaka fájdul meg, de annyira, hogy felébredek rá. Szedem a fájdalomcsillapítót, nem szívogatom a sebet, nem öblögetek hevesen, nem piszkálom, nem dohányzom, nem használok szívószálat stb. Valaki tapasztalt már hasonlót? Mire számíthatok, mikor fog elmúlni a fájdalom?

2021. jún. 16. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csináltak röntgent? Nekem egy a bölcsességfogamból bentmaradt gyökérdarab okozott ilyen kellemes napokat. A doki azt mondta, hogy semmi baj, csak kicsit begyulladt. Én ezután elmentem egy magán orvoshoz, aki kapásból röntgennel indított és kiderült, hogy mi a baj.
2021. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem csináltak röntgent, a doki szerint egyben kijött a fog, amikor húzta. Viszont jó hír, hogy ma reggelre teljesen elmúlt a fájdalom, visszamentem a fogászatra, kitisztították, és nem is csináltak már vele mást. Annyit mondtak, hogy tisztán kell tartani (most már öblögethetek is), és ha bármi panasz van, akkor menjek vissza. Egyébiránt 2 hét múlva kontroll, és kész. (Leírtam mindent, hátha valakinek hasznos lehet ez az infó).
2021. jún. 17. 22:58
 3/3 petraa07 ***** válasza:
100%
Sajnos ha beggyullad a hely az nagyon nehezen gyógyul meg. Kezelni kell lehozták a gyulladás a fog helyéről így már meg fog gyógyulni szépen.
2021. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!