Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladàsra mit ajánlotok?

Fogínygyulladàsra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Fel van duzzadva, és vérzik fogmosàskor, vagy pl almaevéskor. Két pont van ahol vérzik. Bementem a gyógyszertàrba és adtak rá Anaftint, hát nem vettem észre, hogy használna. A fogorvost hétfőn fogom hívni, de kb két hét mire ad időpontot. Addig túl kéne ezt élnem. Vettem rá antibakteriális szàjvizet(Chlorhexamed), ez kimondottan fogínygyulladàsra van, eddig kétszer használtam és még nem látok változást. Nagyon pànikolok. Fogkrémből Elmexet használok, meg ultra puha fogkefét. Próbáltam a kamillàs öblögetést is eddig kétszer. Nem érzek/làtok változást. Tényleg nagyon félek. Mit ajánlotok rá amitől jobb lesz?
2021. júl. 2. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Gingisol is jó rá nagyon, be kell közvetlenül kenni vele. Viszont az ilyen nem elmúló dolgok nem jelentenek jót, mindenképpen sürgősen mennék el fogorvoshoz, akár magánba is, ha államiba sokat kell várni, ezt meg kellene nézetni.
2021. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Listerine.
2021. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Toljad a C-vitamint
2021. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Phlogosol
2021. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gengigel gél volt rá nekem a legjobb, de mindegyiknél kell 2-3 hét, hogy a gyulladást levigye, 2 nap alatt egyik sem hat, persze majd a fogorvos megmondja mi a gond.
2021. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan munkahelyen voltam ahol vegyi anyagok voltak a levegőben, és nem kaptam munkavédelmi felszerelést, feltételezem, hogy attól gyulladt be az ínyem. Az orrom is vérzett míg ott dolgoztam. :/ Egy pár napja számoltam le, és két hetet dolgoztam ott. Ketten mentünk, a társam ugyanezzel küzködik.
2021. júl. 2. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Annál is inkább ez nem biztos, hogy egy egyszerű fogínygyulladás, így már azért a vitaminok szedése is jót tehet. Nem tudom milyen vegyi anyag okoz hamar ilyen tüneteket, de érdemes lenne orvossal ezt átbeszélni, egy vérkép, máj és vesefunkcióval nem ártana.
2021. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen helyen dolgoztál? Milyen vegyi anyagokkal találkozhattál?
2021. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!