Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után ez normális? Ez...

Foghúzás után ez normális? Ez a vérdugó?

Figyelt kérdés
9-kor húzták ma a bal felső 6-os nagyőrlő fogamat, óriási volt a fogam gyökere, rajta tartottam a gézt, mindent úgy csinálok ahogy az elő van írva. Megnéztem tükörrel és egy hatalmas nagy lyuk van ugye a helyén, az alján alvadt vér és valami kis fehér, de ezek tényleg csak az alján. A kérdésem az, hogy ha ez a vérdugó akkor nem kellene hogy az egészet kitöltse? Nem baj hogy csak a "lyuk" alján van?
2021. júl. 6. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem baj az. A nagy lyuk amit látsz az az ínyed pár nap múlva össze fog húzódni és nem lesz már ott. Az a kis valami amit látsz az alvadt véres cucc az a lyuk ahol az ér van és azt tömte el hogy ne tudjon vérezni. Egyébként ha iszol rá egy feles pálinkát ne azt a bolti szutykot hanem igazi házit aminek jó magas az alkohol tartalma az pikk pakk összehúzza és fertőtleníti, így csak egy kis seb marad amire pár napig vigyáznod kell és ennyi.
2021. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors segítséget, ment a zöld kéz.:)

Igazából én is hallottam, többen ajánlották ezt hogy igyak rá egy felest, de mindenhol azt olvastam hogy nem szabad, szóval eddig nem tettem, bár ismerőseim tapasztalat alapján mondták hogy használ. Ma még vezetek, de este ha úgy van megpróbálom.

Nagyon nagyon megijedtem mikor láttam hogy ott tátong egy kb kráter méretű lyuk, mert nekem ezelőtt csak tejfog volt húzva és az pikkpakk bealvadt az egész, itt meg ugye csak az alja.

En nem gondoltam volna hogy létezik ekkora lyuk foghúzás után.

2021. júl. 6. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy nem jó ötlet ráinni. De hát ezt a fogorvosok mondják, mit tudnak ők végülis!

Amúgy persze, ez tök normális, amit leírtál. A lényeg, hogy ne piszkáld, ne szívogasd, ne öblögess, mert ha kiesik a vérdugó, az nagyon nem jó móka.

2021. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne, ugye nagyon mélyen van. Ugye nem a csontot látom, hanem az vérdugó?
2021. júl. 6. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a vérdugó csak, ne aggódj. Pár nap, és összehúzódik a seb, nem kell ráparázni meg folyton nézegetni.
2021. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!