Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogam fáj, honnan...

Bölcsességfogam fáj, honnan tudom hogy rosszul nő? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


/image/AL7o3P (egyben)


Pár napja be van gyulladva jobb alsó bölcsességfogam , mandulám azon az oldalon fáj (fogam is, de nem elviselhetetlen)

alig tudok enni,néha az állkapocsba is sugárzik.


Rosszul nő vagy elmúlik?



Alsó bal oldalt is van akkor is fájt, de elmúlt,kicsit gennyes volt de nem fájt a torkom/mandulám.

Van rajta még iny, semmit sem nőt. 1 es fél éve csináltattam panorámás röngent, elvileg okés volt.



2021. júl. 6. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért kellett eltorni a linket??


Amugy en felvagatnam, ugy tunik, mintha ránőtt volna iny

2021. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg fogorvossal!
2021. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi az hogy ránőtt? Így nő ki a fog.

Azért kellett mert a gyk letiltja.


2.

Panoráma röntgent fog ajánlani ami nem olcsó,feleslegesen nem akarom. Tapasztalatok érdekelnek,

mennyire fáj a ha ferdén nő a fog ranézésre mennyire tűnik annak,


köszi

2021. júl. 6. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Igy no ki? Nekem nem igy nott ki, hogy ott volt az iny a kozepen. Sokkal jobban ki van nove, mint enyem, megis ott az iny rajta...ralog..


A röntgen draga?

10 ezer max.

Mit csinalnal, ha ct re kuldene??

2021. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amugy eddig minden ilyen link egyben maradt. Azt tori el, ami a fokerdesben van.
2021. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Panoramaröntgenre egyébként beutal a fogorvosod tb-sen, és akkor nem kerül semmibe. Annyi csak a hátránya, hogy valószínűleg egy nagyobb eü intézménybe kell menned, idopontot kérve, ami némi plusz idő.


Ennyiből sajnos nehéz megállapítani, hogy milyen iranyú a növekedése, de egyébként nem tűnik olyan rossznak. Jelenleg az vele a probléma, hogy még fedi íny, ami alatt te nem tudod megfelelően tisztítani, és amentén mélyebbre a csontba is le tudnak jutni a baktériumok és gyulladást okoznak.


Mindenképp keress fel fogorvost, ő ki fogja takarítani azt a területet, esetleg levágja az ínydarabot, hogy megkönnyítse a tisztítást.

2021. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem vette fel a fogorvos, holnap bemegyek, egyre rosszabb.

2021. júl. 6. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:

Még lehet növésben van, elején nekem mindig van rajta egy kis iny aztán kinő teljesen a fog.

Nem értem miről beszélsz.

2021. júl. 6. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!