Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt fogat húznak?

Begyulladt fogat húznak?

Figyelt kérdés

Egy begyulladt fogamat kezdték el gyökérkezelni, már 4x cseréltek benne gyógyszeres tömést. Már másfél hete kb döglődök a fájdalomtól, az antibiotikumot most kezdtem el szedni.


Már azon vagyok, hogy kihúzatom a francba, de ilyen gyulladt fogat kihúznak egyáltalán? Vagy mit csináljak, hogy ne fájjon? Ma is cserélték benne a tömést, végigsírtam annyira fájt, de azóta is 5 percenként jön bele egy áramütésszerű szúrós fájás... Ez kegyetlen így.


2021. júl. 8. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
magán?
2021. júl. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Átérzem a fájdalmadat, de bírd ki. Az antibiotikum csak most kezd majd el hatni, kell neki pár nap. Én egyébként Cataflamot szoktam bevenni. Orvos tud felírni nagyobb dózist, az 50 mg-os azt hiszem. Vény nélkül 25-öst lehet csak kapni.

Mondjuk újraolvasva..már 4 gyökérkezeléses alkalmon túl vagy és még mindig fáj? Ott valami nagyon nem stimmelhet sajnos. Lehet felkeresnék egy másik fogorvost, aki csináltat egy röntgent is a kezelés előtt.

2021. júl. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha áramütésszerű fájdalmat érzel, akkor abban maradt még ideg, be sem szabadna tömni, nézesd meg másik fogorvossal. Ha szeded a gyógyszert, akkor kb 1 hét után viszi le a gyulladást, akkor lesz értelme kihúzatni, mert ha gyulladt, akkor nem mindig hat az érzéstelenítő injekció.
2021. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem próbáltak egyszer egy nagyon durván gyulladt fogat kihúzni. Bölcsességfogat méghozzá. 3 adag érzéstelenítő után is borzasztóan fájt, így nem húzta ki akkor. Kemény volt..
2021. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem ragaszkodsz a fogadhoz? komolyan? ne hogy kihúzasd, ha nem muszáj:/
2021. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!