Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elhalt bölcsességfog kihúzása,...

Elhalt bölcsességfog kihúzása,szétroppanhat?

Figyelt kérdés

El van szürkülve felül a bölcsességfogam, eddig nem vettem észre, mostam rendszeresen, csak mostanában néha furcsa keserű ízt érzek a számban, és tükörrel megnéztem a fogaimat, nagyon hátul van ez a fogam alig tudtam megnézni, és akkor láttam hogy szürke. Kint van teljesen, kicsit kintebb is mint a többi. És mikor kopogtatom akkor fáj.

Vajon ki fogják tudni egybe húzni? Eléggé félek.


2021. júl. 11. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem, akkor több darabban.

Ha az ínyig le lenne törve, akkor is ki tudnák venni a maradék gyökeret.

2021. júl. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért félek mert iszonyatosan hátul van. És óriási.
2021. júl. 11. 17:39
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Meg kellett volna HELYESEN tanulni fogatmosni, nem csak huzigalni vizszintesen 1 - 2 percig leszarom modon.


Eros szuvasodas lehet, az a legvaloszinubb. A keseru iz meg a sok bakterium, esetleg inyverzes.


Gondolom a szad sem valami rozsa illatu.


Fogselyem, rendes fogmosas 5 - 8 percig (igen), rendes technikaval (menj el betanittatni), nyelvkaparo rendes hasznalata.


Kicsit mellozd is a sok cukros etelt meg italt - csak limitald, ihatod attol meg.


Felevente - evente jarjal ellenorzesre, fogkoeltavolitasra (ami neked biztos van, es megbudosebb a szad miatta).


Ha ezeket mind betartottad volna akkor felhivta volna a normalis fogorvos a figyelmeded arra, hogy milyen opciok lehetnenek ha nem bujt ki teljesen a bolcsessegfogad (felig?). Ha meg szerencses vagy es teljesen kint van, akkor a felevi-evenkenti ellenorzest leszamitva semmit nem csinaltal jol.


A szajapolas nem csak esztetikarol szol. Vannak inybetegsegek is amiket nem veszel eszre, csak amikor faj akkor mar tul keso es magatol repul ki a fogad a szadbol.


A listerine meg ilyen baromsagokat keruld, penzkidobas, a lehelletedet 5 - 10 percig illatositja, kiszaritja a szadat es megtobb fogkoved lesz. Mast nem csinal.


Ha akarsz valami antibakterialisat a szadban oblogetni, akkor corsodyl, de azt is max 4 hetig.

2021. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát ez nemnormális 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2021. júl. 11. 18:18
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Mi a gond kerdezo?


Talan nem tanitottad meg minderre a szulok vagy te magad nem jottel erre ra hogy a szajhigienia eleg fontos es komolyabban kene venni?


Nem baj, majd 40 evesen amikor minden fogad fekete es buzlik mint a fing, talan visszasirod.

2021. júl. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hol olvastad te nyomoronc hogy nem mosok normálisan fogat vagy nekem fogkövem van vagy az én pofám büdös lenne?? Mit kötekedsz itt hát húzzál már el innen, nem is ez a kérdés, meg hogy beszélsz te szerencsétlen, ennyire unatkozol?
2021. júl. 11. 18:44
 7/14 A kérdező kommentje:

Gondolom valani vén retek vagy akikkel ez már mind sorra megtörtént és osztod az észt tapasztalatból, holott nem is ez a kérdés

És jelentettelek az ilyen agyhalott kötekedő majmokra nem vagyok kíváncsi

2021. júl. 11. 18:45
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

7


Fu de felkaptad a vizet, mivel sertettelek meg ennyire vajon? Csak nem igazam lett?


30 eves vagyok, es magas szinvonalon tartom a szaj higieniamat.


Csak az atlag emberbol indultam ki, mert se a TV-ben (mar amennyit nezek) se barati, haveri, ismerettsegi, ismeretlen tarsasagban sem vette senki komolyan a fogmosast.


Csak azt hallom hogy mennyien panaszkodnak hogy ennyibe meg annyiba kerul ez a gyokerkezeles meg a korona meg fogpotlas meg ilyenek.


Fogorvosom is megszokott dicserni hogy milyen komolyan veszem a dolgot.


Legyszives, olvasd el megint amit irtam, jegyzeteld le es mostantol ugy kovesd mintha a bibliad lenne.


Ezzel megsporolsz majd lehet tobb milliokat, meg ha lesz parod akkor lehet vonzobb lesz neki a semleges lehelet, minthogy a romlott halszagu szaj.


Ha meg van akkor remenykedj hogy ne hozza fel ezt a kinos temat, es turi ameddig nem veszed komolyan.


Na puszi es jobbulast

2021. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem sértettél meg csak ismeretlenül beállítasz paraszt módjára mindenféle büdös szájúnak azért amiért be van a bölcsességfogam szürkülve és NÉHA napján egy alkalommal egy pillanatra érzek egy kis keserű ízt, de nekem már egyből fogkövem van meg te ismeretlenül belelátsz a számba és diagnosztizálsz, hát mit képzelsz te magadról?

Kotródjál már el innen! Nekem itt ne osszál tanácsokat, nem kértem, mert nem vagyok analfabéta, hogy ne lennék tisztába a szájhigiénival. Egy tömött fogam sincsen erős egészséges az összes fogam kivéve ezt amiről rohadtul nem tehetek, mert akármilyen hátul van tisztességen megmosom naponta többször is azt is! , de itt patikusnak állsz és sorolod mit használjak meg mit ne mint valami tíz éves hülyegyerek lennék, mellesleg idősebb vagyok tőled és innentől kezdve rohadtul nem vagyok rád kíváncsi, mert nem azt kérdeztem hogy ti szerintetek láthatlanba milyen elképzelt fogproblémáim vannak.

Na helló

2021. júl. 11. 19:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Olyan helyre menj, ahol van szájsebeszet is.

Bölcsességfogat eleve jobb ha sebész veszi ki, kevesebb a roncsolás, és a komplikáció. És 2 hét alatt gyógyul, nem hónapokig.

2021. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!