Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon ritkan feljon a torkamb...

Nagyon ritkan feljon a torkambol pici mandulako.Hogy lehetne azt megoldani,hogy soha ne jojjon fel ilyen.Napi 3x mosok fogat alaposan kb 5percig mosom,minden etkezes utan fogselymezek,nyelvemet is alaposan letisztitom.Valami otlet?

Figyelt kérdés
Erre a szajapolasra nagyon oda figyelek,mindig is feltem nehogy budos legyen a szam.Es ez nagyon fusztral,hogy ilyen kovek jonnek fel de ritkan 1 evbe kb 3x tapasztalom de mikor feljon akkor nagyon rosszul esik.Odafigyelek minden es meg is megtortenik.
2021. júl. 13. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy mandulakő?

Amúgy azon a szájhigiénia nem sokat segít (ettől függetlenül tartsd meg ezt a jó szokást). A mandulaköveket látod is a legtöbb esetben, és ki tudod nyomkodni. Nekem is vannak, mondjuk nekem kb. napi szinten, hol kisebb hol nagyobb, több vagy kevesebb. Akkor is megnyomkodom a manduláimat, ha nem látok semmit, mert van, hogy mélyebben van. Úgyhogy szerintem ez az évi 3 nem olyan vészes. Megoldás rá csak a mandulaműtét, de az meg olyan ugye, hogyha egy szövet is visszamarad, akkor visszanő, és akkor megvan rá az esély, hogy újra kövesedni fog. Szájvizeket ajánlják amúgy, az legalább fertőtleníti.

2021. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat akkor nem tudom mandulako-e mivel nekem a mandulamon semmi nincs,ez inkabb a torkombol jott fel es nagyon pici volt,kb ugy tudom leirni mintha tokmagot osszeragod es olyan apro feher darabka.De nekem az 3 is veszes hiaba,hogy ritkan jon de egyszeruen ez nagyon fontos nekem,hogy a szam a leheto legjobb allapotban legyen,talan mar beteges is de nem erdekel.
2021. júl. 13. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Lyuk(ak) sincs(enek) a manduláidon? Egy se?

Amúgy azt hiszem tudom mire gondolsz, rémlik valami, hogy egyszer nekem is jött fel a torkomból valami ilyen kis golyó, aminek brutálisan sz@r íze volt. De az nem mandulakő. Mindenesetre egy fül-orr-gégész biztosan megtudja mondani, hogy mandulakő-e vagy nem.

Amúgy mitől fontos neked ennyire? Mármint hogy ugye te már átestél a ló túloldalára.

2021. júl. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mandulaimon nincs lyuk utana neztem lehet felrerettem most lattam videot, van aki a mandulaibol nyom ki valami feher turot,majdnem hanytam de nekem nem olyan csak siman a torkombol jott fel.Csak szimplan szeretem ha szam es a fogaim rendben vannak.
2021. júl. 13. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem túró, gumis állaga van. Az ilyen videók általában már a drasztikus esetek, azokat a mandulákat az orvosok már rég műtétre vitték volna.
2021. júl. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!