Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hiányzó fogat milyen módokon...

Hiányzó fogat milyen módokon lehet pótolni? Minden esetben lehet?

Figyelt kérdés

Amiért a legjobban aggódom, az a felső 2-es fogam. Az egyik nagyon tönkrement. Nem vagyok igénytelen, mindennap többször is mosok fogat, de hát Mégis tönkremet. Rettegek a fogorostol és attol is hogyha igy marad, végül letörik az a fogam. Szerintem betömni már nem lehet, de akkor mit csinálna vele? Lehet még esély valahogy megcsináli? Mert mégiscsak ott van a kirakatban..

Kb anyagilag hogy készüljek? Mert a körzetim egy tulok, csak maszek jöhet szóba. Nekem mindegy milyen megoldással szépíti meg, csak jól nézzen ki és ne kerüljön egy vagyonba. Fontos az is, hogy nem szeretném, ha fém lenne a fogpótláson, mert csunya úgy és fémallergám is van. Ilyet vajon lehet csináltatni?


2021. júl. 13. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Első fogakra nem tesznek fémet, de eleve nincs már sima fém korona, csak kerámiával bevont. Anyagilag úgy készülj, hogy egy fog maszekban kb. 50 rugó. Én most csináltatom a fogaimat maszekban, nálunk egy pótlás koronával 43 ezer ft., de első alkalommal számolj arra, hogy van egy konzultáció, az is van ahol pénzbe kerül, kb. 5000Ft., aztán van a panoráma röntgen, ami nélkül hozzád sem nyúlnak, az nálunk 6000 Ft. Ha gyökérkezelni kell, az nálam most tart 34 ezernél, plusz majd a korona 50.

Magánban azért vannak lehetőségek. Én is úgy mentem magánba, hogy legalább 2 fogam ki kell húzni, hát szóba sem került, azóta a félelmem a fogorvosoktól alábbhagyott jelentősen.

2021. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hű jézusom, ez kész vagyon :(

Részletfizetés vajon lehetséges?

És amugy megcsinálná ugyanezt körzeti is? Mármint kipusztult fog pótlását. Gondolom, kicsit olcsóbb lenne.

Mert gondolkoztam azon is, hogy talán mégis körzetire bízom első körben és ha elcseszi, max kijavittatom maszekkal. Vagy így nem járnék jobban?

2021. júl. 13. 22:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Panoráma röntgen az milyen? Hogy csinálják?
2021. júl. 13. 22:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha letörik akkor szóba jöhet pl a gyökércsapos fogpótlás...


Nekem olyan 35e volt 2 éve.

2021. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában nincs részletfizetés, hanem úgy van, hogy a felét most fizeted, a másik felét meg következő alkalommal, de meg kell kérdezni.

Sztk-ban is vállalhatod, csak ott nincs annyi mód a pótlásra. Nálunk pl. van 2 féle korona, itt maszekban meg van többféle, plusz olyan lehetőség is, hogy kevesebb fogvesztéssel jár a pótlás. Nem olcsó valóban, de azt tudd, hogy ha elcseszik, akkor utána azt már nem biztos, hogy meg lehet csináltatni, könnyen fogvesztés lehet a vége. Nálunk a körzetis orvos pl. nem csinál gyökértömés cserét, tehát, ha gyökértömött fogad fáj, akkor kihúzza, maszekban nem húzzák ki. Panoráma röntgen semmi extra, beállsz egy gépbe és a fejed körül körbeforog a gép, ennyi.

2021. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a fogvesztés az "végleges"? Vagy foghíjra (mindenestől hiányzó fogat) is tudnak bárhol potolni a sorban?
2021. júl. 13. 22:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmaztam most látom. Tehát az van, hogy maszekban van olyan megoldás, hogy a fogból kevesebbet kell lecsiszolni a pótláshoz, ami azért jó, mert ha pl. 5 év múlva gondod van és a koronát cserélni kell, akkor még van mód újat csináltatni és a fognak sem akkora trauma. Sztk-ban, ha elcseszik, akkor meg könnyen húzás lehet a vége.

Hiányzó fogat úgy tudnak pótolni, hogy a két mellette lévőt lecsiszolják és 3 tagú híddal pótolják, és akkor a 2 szemközti fogra lesz ragasztva, középen meg egy lengő korona. Ha nincs két oldalt mellette fog, akkor pl. implantátummal, de az baromi drága és nem minden esetben lehet, főleg felső állkapcson. De ezeket a lehetőségeket fogorvossal meg tudod beszélni.

2021. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!