Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantàtummal kapcsolatos...

Fogimplantàtummal kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének. Milyen volt a műtét? Utàna fàjt-e? Mennyi idő alatt lett kész a fog? Milyen érzés, ha kész? Van mű, idegentest érzés? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Miután megkapod az implantátumot utána sajnos még 3-6 hónap gyógyulási idő van és utána kapod meg a koronát is. Így időben elég hosszú folyamat.
2021. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak helyi érzéstelenítésben csinálták, nem altatva, szóval a mütét az rettenetes (3-at raktak be). Utána csontosodásra kell várni legalább 90 napot, hogy a test befogadja az idegen anyagot.2

Idegen test érzés nincs, csak kicsit furcsa, hogy mivel ugye idegek nincsenek benne, kicsit más érzés, ha ujjal megkocogtatod, mint egy saját fogat. De mivel a csontban van az impantátum, azért csak van benne érzés, csak "Más"

2021. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es neked a 3 db implantátum mennyibe került, ha nem túl személyes a kérdés?
2021. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem 0 ft, baleset történt, ezért a TB állt majdnem mindent.


Alul 3 implantátum, arra került egy 6-os híd, felülre (szerencsére) csak egy sima 3-as híd kellett implantátum nélkül, a teljes költség 80 volt (+ az orvosnak egy 20-as borítékba)

2021. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen :)
2021. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! Ha van kérdésed még, írhatsz privátban is!
2021. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 12 beültetésből 10 maradt meg és volt csontpótlás is. Iszonyatos fájdalom, ami leírhatatlan... Most egy év után van valami gyulladás mert nyitott az egyik helyen az implantálás mert nekem valami fura szájpadlásom van. Soha nem kezdenék bele és mindenkit csak lebeszélni tudok... Egy-kettőt ki lehet bírni , de többet meg kell gondolni. Nekem van implant, híd, korona implantra és lecsiszolt fogra...
2021. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fagzal válasza:

Szerintem maga a műtét elviselhető, bár ezer lépésből áll:

- konzultáció

- röntgen/CT

- árajánlat

- csavar behelyezés

- varratszedés

- ínyformáló csavar behelyezés

- varratszedés

- első lenyomatvétel

- második lenyomatvétel

- fog behelyezés

- utólagos igazítás (ha kell)


Nekem kettő van, és maga a műtét, folyamat, stb. ha nem is volt kellemes, jobb, mint ahogy vártam. Ellenben én nem tudom őket megszokni, ez az "idegen test érzés" nálam teljesen állandó, és eléggé idegesítő :(

2021. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 11. 14:15
 10/10 anonim válasza:

Én úgy látom, hogy elég kevés információ van ezzel kapcsolatban a neten, ezért összefoglalom a saját tapasztalataimat.


Először is, a folyamat sokkal hosszabb, mint ahogy az ember gondolná. Sok helyen hirdetnek azonnal terhelhető implantátumot, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy ilyet orvosok egyszer se ajánlottak. Biztos van ilyen, de lehet ez csak egyszerűbb eseteknél alkalmazható.


Ha van egy beteg fog, akkor először ki kell húzni, meg kell várni, míg begyógyul a gyulladás és becsontosodik a helye. Ez pár hónap. Majd az implantátum behelyezése és a csontosodás. Ez szintén pár hónap. Majd ezt követően jöhet a korona felhelyezése, próbálgatás, beállítás, stb. Nekem ez majdnem egy év volt.


Ha jól tudom, elhelyezés szerint kétféle implantátumot szoktak alkalmazni. Az egyik vége az íny szintjén van. Ez a hátsó fogaknál hasznos, mivel így könnyebben tisztítható, viszont minimálisan észrevehető egy kis szürkeség, az íny és a korona között. A másik opció a csontszinten behelyezett implantátum. Ebben az esetben a csatlakozás nem látható, viszont a tisztítás nehezebb, mivel a korona és az implantátum találkozása mélyebben van. Ezek az elülső, látható fogak esetében hasznosak.


Maga a műtét nekem minden probléma nélkül sikerült. Az egyik implant mellett ment egy idegcsatorna, erre is figyelt az orvos, hogy még véletlenül se érje el ezt a szintet. A fúrás "kellemesebb" mint egy normál fog fúrása. Először kisebb fúrást csináltak, majd ezt tágították, majd a végén behelyezték a csavart.


A műtétet követően vagy egy gyógyulási csavart szoktak behelyezni, vagy ha csontszinten van az implant, akkor bevarrják a műtét helyét és majd később nyitják fel.


Az idegen test érzés: Nekem nagyon furcsa volt az első napokban. Azt gondoltam, hogy inkább maradjon minden implant nélkül. Később aztán állítottak a koronák magasságán és meg is szoktam. Most így két hét után már szinte teljesen hozzászoktam.


Az implanttal kapcsolatosan szerintem a legfurcsább érzés, hogy míg a fognak van egy természetes rugalmassága, mozgása, addig az implantátum bele van csavarozva a csontba, ezért nem mozog. Ez a különbség volt, amihez a legnehezebb volt hozzászokni, mivel érzetre más volt a harapás.


Érdemes mindent megtenni azért, hogy megmaradjon a fog, mert a saját fognál nincs tökéletesebb, hiába egy fejlett megoldás, nem lesz teljesen olyan, mint az igazi fog.


Ha viszont pótolni kell, akkor érdemes nem halogatni, mert idővel a fog helyén elindul a csontvesztés. Emellett a hiányzó fog miatt a körülötte lévő fogak is elkezdenek "mozogni". Ha pl lent hiányzik egy fog, akkor a felette lévő fog idővel elkezd lejjebb húzódni, illetve a csontvesztés miatt a mellette lévő fogak is elmozoghatnak.


Az implantátum ezeket a problémákat megoldja, mivel újra terhelés éri a fogakat és a csontozatot.


Azt gondolom, hogy probléma nélkül együtt lehet élni az implantátummal, sokkal jobb mint hiányzó foggal, viszont a tisztításra nagyon oda kell figyelni, mert az implantátum környéke sokkal nagyobb odafigyelést igényel.

2022. dec. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!